Ogłoszenia 8 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Chrztu Pańskiego

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Niego. A oto głos z nieba mówił: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie””.
Dzisiaj kończymy czas Bożego Narodzenia, a w dniu jutrzejszym rozpoczynamy okres zwykły w liturgii Kościoła.

– 9 I pn. w Ojcowie: – o 17. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne laski dla Juliana w 11 rocz. urodzin;
– 10 I wt. w Ojcowie o 17. – za zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 11 I śr. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i opiekę MB dla rodzin, które odwiedziłem z wizytą duszpasterską;
– 12 I czw. w Ojcowie o 17. – … int. wolna …;
– 13 I w pt. w Ojcowie o 17. – … int. wolna …;
– 14 I sb. w Ojcowie o 12. – chrzest przyjmie Oliwia Guzek; – o 17. w Ojcowie – w int. Karola w 13 rocz. urodzin, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 15 I niedziela

– o 8. – za śp. Małgorzatę Natkaniec, zam. pracownicy Piwnicy pod Nietoperzem w Ojcowie;
– o 12. – za śp. Stanisława Basonia w rocz. śm.

Z prasy katolickiej:

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam cykl artykułów poświęconych zmarłemu papieżowi Benedyktowi XVI.
W Tygodniku Niedziela temat główny wydania: Małżeństwo po katolicku. Dlaczego coraz mniej ludzi wierzy w trwałość sakramentu małżeństwa?

Składam najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Niech Bóg wam błogosławi i obdarzy zdrowiem.

Zaproszenie:  Kierownictwo i Pracownicy Zamku w Pieskowej Skale – Oddziału Zamku Królewskiego na Wawelu, serdecznie zapraszają na wspólne polsko – ukraińskie kolędowanie na zamku: w niedzielę 15 stycznia 2023 roku, na godz. 15. Jeśli pogoda pozwoli, to spotkanie odbędzie się na zamkowym dziedzińcu, lub przy gorszych warunkach, w podziemiach zamku.
Zapraszamy Państwa, aby w tym pięknym, świątecznym czasie zrobić coś wyjątkowego – spotkać się, wspólnie kolędować, budować więzi i czerpać radość ze Świąt Bożego Narodzenia i ze spotkania!
Wstęp wolny.