Ogłoszenia 6 listopada 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 9 XI – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto; – 10 XI – św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła; – 11 XI – św. Marcina z Tours, bpa; – 12 XI – św. Jozafata, bpa i męczennika.

– W niedzielę 13 listopada zapraszam na uroczystość odpustową ku czci bł. Salomei. Mszy św. o godz. 12 w Grodzisku będzie przewodniczył ks. bp Marian Florczyk z Kielc.
– W liturgiczne wspomnienie bł. Salomei 19 listopada w sobotę, również będzie odprawiona Msza św. w Grodzisku o godz. 12.
– 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości, Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8 w Ojcowie. Zapraszam!

– 7 XI pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Ryszarda Boronia, zam. córka z rodz.;
– 8 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Helenę Kapustę;
– 9 XI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Pawła Rysia;
– 10 XI czw. w Grodzisku o 17. – za śp. Marię Wawro, zam. Ewelina z rodz.;
– 11 XI pt. w Ojcowie o 8. – za Ojczyznę; w Grodzisku o 12. – za śp. Józefę i Aleksandra Łuszczów, Fryderyka i Stanisława Jasionów;
– 12 XI sb. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Karoliny i Grzegorza w 8 rocz. ślubu oraz dla ich dzieci;
– 13 XI niedziela

– o 8. – za śp. Stanisławę i Kazimierza Boroniów;
– o 10. – za śp. Kazimierę Marszałek;
– o 12. – za Parafian oraz za dobroczyńców i przyjaciół Parafii.

W dniach od 2 do 4 grudnia zapraszam na katechezy przedmałżeńskie do Ośrodka w Grodzisku. Pierwsze spotkanie 2 grudnia w piątek o godz. 18.15.

W miesiącach od listopada do kwietnia nie będzie wieczornej Mszy św. niedzielnej w Ojcowie!

Dziękuję za złożone ofiary przy zamawianiu wypominków. Będą one przeznaczone na prace remontowe przy parafii. Bóg zapłać.

W Gościu Niedzielnym temat numeru: Samotność. O samotności jako problemie osobistym i społecznym. Dzieląc czas z drugim, człowiek nie jest już sam.
W Tygodniku Niedziela temat główny: Nadużycia dotyczące kultu zmarłych; oraz – Pytania o czyściec. Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.