Ogłoszenia 28 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 29 VIII – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; – 3 IX – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła.
W tym tygodniu 1 IX wspominając rocznicę wybuchu II wojny światowej, módlmy się o pokój na świecie. W tym dniu dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Życzę im, aby z radością zdobywali wiedzę, a przez katechizację umacniali swoją wiarę. Nauczycielom życzę dużo światła Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i mądrości dla wychowanków.
W tym tygodniu z racji 1-go czwartku miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
W 1-szy piątek miesiąca modlimy się do Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu przed Mszą św. w Ojcowie, od 17.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi św.

W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne prace archeologiczne w Grodzisku. Rozpoczęliśmy montaż paneli fotowoltaicznych na domach w Ośrodku w Grodzisku. A w najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z malowaniem kaplicy w Ojcowie.
Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na prace w parafii.

– 29 VIII pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Barbary Piotrowskiej w 60 rocz. urodzin, zam. mama;
– 30 VIII wt. w Ojcowie o 15. – ślub Patrycji Karczyńskiej i Mateusza Romańczuka; – o 18. – za śp. Jerzego Ruska w 2 rocz. śm.;
– 31 VIII śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Zbigniewa Rafalika, zam. córka;
– 1 IX czw. w Ojcowie o 18. – 1) o szczęśliwe rozwiązanie dla Kasi oraz o zdrowie dla mamy, dziecka i ojca Macieja; 2) za śp. Cecylię i Adama Szczudło;
– 2 IX pt.
– o 13.30 w Grodzisku – ślub Moniki Górki i Arkadiusza Stańczyka;
– o 15. w Grodzisku – ślub Kamili Natkaniec i Patryka Talagi;
– o 18. w Ojcowie – za śp. Andrzeja Katarzyńskiego oraz Mariannę i Wincentego Wilków;
– 3 IX sb.
– o 11. w Ojcowie – chrzest Mikołaja i Alicji Czepiec;
– o 14. w Ojcowie – ślub Anny Ferenc i Tomasza Grendysza;
– o 18. w Grodzisku – za śp. Józefa, Mariannę i Zbigniewa Kasprzyków oraz za zm. z rodziny;
– 4 IX niedziela

– o 8. – za śp. Anielę i Mieczysława Sroków;
– 10. – za śp. Rozalię i Jana Dulewiczów oraz Mariannę Kopcińską;
– o 18. – za Parafian oraz o Boże bł. i potrzebne łaski dla Anny i Pawła Dutków w 18 rocz. ślubu;
– o 12. – za śp. Jana Koczwarę, zam. córka z rodziną.

W tygodniku Gość Niedzielny polecam wywiad z dominikaninem o. Timothy Radcliffem: Nie wolno nam się bać. O Kościele w kryzysie, źródłach nadziei i sensie bycia chrześcijaninem.
W tygodniku Niedziela polecam artykuł o pierwszym prymasie w Kościele w Polsce Mikołaju Trąbie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.