Ogłoszenia 17 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Kolosan: „Jeśliście razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga.”

Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy Czas Wielkanocny.
Przez kolejne pięćdziesiąt dni, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, będziemy radować się z prawdy, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przeżywamy jako jedną uroczystość.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Będziemy się modlić za katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego, do której przygotowujemy się Nowenną do Bożego Miłosierdzia.

– 18 IV w poniedziałek

– o 8. – za śp. Martynę Pawłowską;
– o 10. – za śp. Bronisława w rocz. śm. i Eugenię Pietruszków, Stefanię i Edwarda Kijaków, zam. córka Krystyna;
– o 18. – za śp. Marię Starczyńską i zm. z rodziny;
w Grodzisku – o 12. – za śp. Janinę i Wiesława Adamczyków; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Klara Joanna Duda;
– 19 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Wincentego Pawlika i Władysławę Chmielowską, zam. rodz. Świerczyńskich;
– 20 IV śr. w Ojcowie o 18. – w int. Natalii w 3 rocz. urodzin o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 21 IV czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Wiesława Kalińskiego;
– 22 IV pt. w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i zdrowie na dalsze lata życia małżeńskiego dla Zofii i Adolfa Wiewiórów w 60 rocz. związku małżeńskiego; w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. Halina Jarzębak;
– 23 IV sb. w Ojcowie o 15. – ślub Gabrieli Sobalskiej i Norberta Kozery; – o 18. w Ojcowie – o Boże bł., potrzebne łaski i zdrowie dla Kai Strony w 1 rocz. urodzin, zam. mama;
– 24 IV w niedzielę

– o 8. – za śp. Tadeusza Jasińskiego w 4 rocz. śm. i Władysława Jasińskiego;
– o 10. – za śp. Jadwigę Szafran w 6 rocz. śm.;
– o 18. – za śp. Eugenię Lisicką i Henrykę Gądek w rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Grażynę Więcek.

Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które przygotowały nasze świątynie na obchód świąt Wielkanocy oraz za pomoc i zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego.
Dziękuję serdecznie jednej rodzinie za sfinansowanie renowacji obrazu ze św. Stanisławem Bp. z kościoła w Grodzisku.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Dziękuję z serca za wszystkie życzenia jakie otrzymałem z okazji Świąt Wielkanocy, wszystkim instytucjom, urzędom i osobom prywatnym. Wyrażam wdzięczność w modlitwie. Życzę z mojej strony, aby Zmartwychwstały Chrystus opromieniał swoim blaskiem Państwa życie i umacniał nadzieję. Pozwalał odkrywać swoją bliskość, otaczał pomocą i błogosławieństwem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam też najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.