Ogłoszenia 27 marca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z 2 Listu św. Pawła Ap. do Koryntian: „Jeżeli ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem … W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!”

W naszej parafii obecnie zamieszkało 58 osób z Ukrainy.
W Ośrodku w Grodzisku już od 20 dni mieszka 30 Ukraińców. Dziękuję bardzo serdecznie za wszelką pomoc przekazaną dla nich. Niech nasza modlitwa i pokuta wyjednają u Boga dar pokoju dla Ukrainy. Dzisiaj, w połowie okresu Wielkiego Postu, przeżywamy niedzielę „Laetare” czyli radości w oczekiwaniu na Wielkanoc. Okres pokuty nie może nam zasłonić nadziei na zwycięstwo Chrystusa nad szatanem i śmiercią.
W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę 2 kwietnia obchodzimy rocz. śmierci św. Jana Pawła II. W najbliższy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową do kaplicy w Ojcowie na godz. 17.30. Natomiast w Ojcowie w niedzielę, po Mszy św. o godz. 8 rano, zapraszam na nabożeństwo Gorzkich żali.

W tym tygodniu w naszej parafii będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne.
Spotkania będą miały miejsce w kaplicy w Ojcowie. Rozpoczną się w piątek o godz. 17.30 Drogą Krzyżową, a następnie Msza św. z nauką. W sobotę od godz. 17. do 18. w Ojcowie spowiedź św. i adoracją Najśw. Sakramentu, a następie Msza św. z nauką. W niedzielę 3 kwietnia zakończenie rekolekcji. Nauki rekolekcyjnie poprowadzi ks. Grzegorz Stachura z parafii katedralnej w Kielcach. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 28 III pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 17. – za śp. Wiesława Kalińskiego;
– 29 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. Marta z rodziną;
– 30 III śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Wiesława Kalińskiego;
– 31 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Wincentego Pawlika, zam. rodz. Sublów;
– 1 IV pt. w Ojcowie o 18. – 1) za śp. Mariannę Jakubek, zam. pracownicy OPN; – 2) za śp. Wiesława Kalińskiego;
– 2 IV sob. w Ojcowie o 18. – 1) za śp. Mirosława Krzystanek; – 2) o Boże bł. i potrzebne laski dla Aleksandra Seweryn z ok. 4 rocz. urodzin i dla jego rodziców;
– 3 IV w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – 1) w int. Członków Koła Różańcowego i ich rodzin o Boże bł. i opiekę Matki Bożej oraz za zm. Członków Koła; – 2) o Boże bł. i zdrowie dla p. Grażyny Rodek z ok. imienin;
– o 10. – 1) za śp. Stanisława, Krzysztofa i Elżbietę Ordyków; 2) za śp. Wiesława Kalińskiego; W czasie Mszy św. chrzest przyjmie Ignacy Tadeusz Środa;
w Grodzisku
– o 12 – 1) za śp. Irenę, Jana, Bronisława Rupów, Zofię Kyzioł, Stanisławę, Krzysztofa i Waldemara Krawców; 2) za śp. Mariannę, Józefa, Wacława Madejów, Agnieszkę i Tomasza Parzniewskich. W czasie Mszy św. chrzest przyjmie Bogumiła Marcelina Knapik.
– o 15. w Grodzisku – w int. Żołnierzy Niezłomnych. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie z piosenką patriotyczną przy ognisku.

Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do nabywania baranków do koszyczka ze święconką w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Baranek jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego, który złożył na Krzyżu ofiarę za nas i dla naszego zbawienia.
Zebrane z akcji środki będą przeznaczone na wsparcie dzieci z rodzin ubogich, także dzieci z Ukrainy.
Proszę też o dodatkowe ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na zakup nowego paschału.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny temat główny wydania: Pokój przyjdzie przez Maryję. Poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi to wielka nadzieja na koniec wojny.
W tygodniku Niedziela polecam temat główny: Sąsiedzi z innej gliny. O relacjach między Ukrainą, Rosją i Polską.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.