Ogłoszenia 19 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: Elżbieta powiedziała do Maryi: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona… Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.

W dzisiejszą niedzielę kończymy rekolekcje adwentowe.
Dziękuję wszystkim, którzy w nich uczestniczyli.
Dziękuję serdecznie ks. Januszowi, kapelanowi sióstr norbertanek z Imbramowic, za ich przeprowadzenie.

Zachęcam, aby kto jeszcze nie przystąpił do sakramentu pokuty i pojednania, uczynił to w najbliższych dniach. Spowiadać będę w tym tygodniu codziennie przed wieczorną Mszą św. od godz. 16.40.

W piątek przypada wigilia uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcam do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: rozpoczęcie wieczerzy odczytaniem tekstu o narodzeniu Jezusa Chrystusa, modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Zapraszam do uczestnictwa w Pasterce.

– 20 XII pn. w Ojcowie o 17. – śp. Teresę Żuchowicz, zam. koledzy i koleżanki syna Dawida;
– 21 XII wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariannę Łabędzką, zam. rodz. Giemzów i Sadowskich;
– 22 XII śr. Msza św. rano o 7 w kaplicy św. Br. Alberta. Nie będzie Mszy św. wieczornej;
– 23 XII czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariana Tureckiego, Edwarda Boronia i Antoniego Kurala;
– 24 XII pt. Pasterka
w Grodzisku o 22. – za śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich, Janinę i Wiesława Adamczyków;
w Ojcowie o 24. – za Parafian;
– 25 XII w Uroczystość Narodzenia Pańskiego
– o 8. – za śp. Stanisława Siudy;
– o 10. – za sp. Sławomira Tarnówkę;
– o 12. – za śp. Władysława, Kazimierza Dziedziców, Agnieszkę i Tomasza Parzniewskich;
– 26 XII w Niedzielę Św. Rodziny
– o 8. – za śp. Agatę, Jana, Jana Katarzyńskich i zm. z rodziny;
– o 10. – za śp. Józefa Zadęckiego; W czasie Mszy chrzest św. przyjmie Kornelia Nicole Bigaj;
– o 12. – w int. Dawida Wilk, który przyjmie chrzest św.

Dzisiaj o godz. 15. w Grodzisku proszę o pomoc w dekoracji kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Natomiast jutro w kaplicy w Ojcowie od godz. 10.
Przy wyjściu z kościoła na ławce wyłożone są opłatki wigilijne i kalendarze misyjne.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam rozważanie adwentowe: Jedynie Bogu pokłon.
W Niedzieli polecam rozmowę z bp. Krzysztofem Włodarczykiem: Czas się przebudzić.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.