Ogłoszenia 24 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny; – 28 X – święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza; – w przyszłą niedzielę – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

W październiku Msze św. wieczorne w niedziele są odprawiane w Ojcowie o godz. 16.
Natomiast od listopada do kwietnia nie będzie wieczornych Mszy św. w niedziele.
W miesiącu październiku pamiętajmy o codziennej modlitwie różańcowej.

– 25 X pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Zofię i Idziego Wichrów;
– 26 X wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Tadeusza Bąchór w rocz. śm.;
– 27 X śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Janinę i Mieczysława Jankowskich oraz za zm. z rodziny;
– 28 X czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Mieczysława Adamka, zam. sąsiedzi z ul. Słomnickiej ze Skały;
– 29 X pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Józefa Paczyńskich oraz za zm. z rodz. Gądków i Paczyńskich;
– 30 X sb. w Ojcowie o 12. – chrzest Urszuli Serwickiej; – o 18. – za śp. Mariana i Teresę Marszałków;
– 31 X w niedzielę

– o 8. – za śp. Władysławę Wawro w 9 rocz. śm. i za zm. z rodziny;
– o 10. – za śp. Antoniego Tadeusza Boronia;
– o 16. – w int. Małgorzaty i Grzegorza w 16 rocz. ślubu, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla nich i dla ich dzieci;
– o 12. – za Parafian.

Na ławce przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki do wypisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominków na nowy rok.

W piątek 22 października został poświęcony nowy krzyż, który stanął u stóp Zamku Ojcowskiego. Zastąpił on kompletnie zmurszały wcześniejszy krzyż. Wszystkim osobom pomagającym w tym dziele oraz pracownikom OPN dziękuję serdecznie.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam temat główny numeru: Dzień, w którym zachwiał się internet. Niedawna awaria Facebooka ukazała w jak wielkim stopniu jesteśmy uzależnieni od mediów społecznościowych.
W Niedzieli, w części z Życia Kościoła, polecam artykuł o niebezpiecznych miejscach misyjnych na świecie – Ewangelia wśród latających kul.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.