Ogłoszenia 22 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Piotr powiedział do Jezusa: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 23 VIII – św. Róży z Limy, dziewicy; – 24 VIII – święto św. Bartłomieja, Apostoła; – 26 VIII – Uroczystość NMP Częstochowskiej; – 27 VIII – św. Moniki; – 28 VIII – św. Augustyna, bpa i dra Kościoła.

W zeszłą niedzielę obchodziliśmy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, a zarazem parafialną uroczystość odpustową. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości oraz za pomoc w kiermaszu parafialnym. Dziękuję za wspólną modlitwę, za dary na kiermasz i za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 23 VIII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysława i Władysławę Porębów, zam. rodzina.;
– 24 VIII wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., potrzebne łaski i zdrowie dla Teresy w 60 rocz. urodzin, zam. mąż z rodziną;
– 25 VIII w śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Piotra i Franciszkę Madejskich, Annę i Franciszka Hyżych, Józefę Żurowską i Artura Madejskiego;
– 26 VIII w czw. w Ojcowie o 12. – ślub Kamili Zaręba i Robina Rijndersa; – o 18. W Ojcowie – za śp. Zofię i Stanisława Morawskich;
– 27 VIII w pt.
– o 14. w Ojcowie – ślub Marzeny Twarda i Adriana Wojtowicza;
– o 18. w Ojcowie – za śp. Krzysztofa Ambrożkiewicza;
– 28 VIII w sobotę
– o 15. w Ojcowie – ślub Agnieszki Pałkowskiej i Daniela Jagielskiego;
– o 16.30 w Ojcowie – ślub Katarzyny Krzywda i Jakuba Wardęgi;
– o 13.30 w Grodzisku – chrzest Alicji Marianny Latkowskiej;
– 29 VIII w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Bronisławę i Andrzeja Bosaków;
– o 10. – za śp. Karola i Dawida Grzywnowiczów.
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Urszulę, Marka, Zofię, Stanisława, Sabinę i Jerzego Legut oraz Stanisławę i Bronisława Leciago. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Bruno Grzegorz Krzystanek.

*Dzisiaj, zapraszam serdecznie na koncert: Ojczyzno Moja, w Grodzisku o godz. 16. na placu kościelnym. Koncert w wykonaniu p. Krzysztofa Gwiazdy i Przyjaciół.

Zachęcam też do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Bóg wymyślił rodzinę. Czy rodzina może być dzisiaj środowiskiem żywej wiary, w którym słowo Boga waży więcej niż inne?
W Tygodniku Niedziela, temat numeru: Nienawiść wobec wierzących.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.