Ogłoszenia 2 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z 1-go listu św. Jana Ap.: „Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”.

1-go maja przeżywaliśmy w naszej wspólnocie odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika.
Wczoraj też rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację kopii obrazu św. Józefa Opiekuna Rodzin, z diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Kielcach.

Potrwa ona do najbliższej soboty. W tym czasie zapraszam codziennie, 45 min. przed wieczorną Mszą św., na czuwanie modlitewne, abyśmy wypraszali dla rodzin naszej parafii szczególną opiekę św. Józefa.
W środę czuwanie do św. Józefa przed wieczorną Mszą św. w Grodzisku.
W sobotę pożegnanie obrazy i modlitwa do św. Józefa w Ojcowie o godz. 16.15, a następnie przejazd do parafii Wysocice.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: dzisiaj św. Atanazego, bpa i dra Kościoła oraz św. Zygmunta, króla i męczennika; – 3 V – uroczystość NMP Królowej Polski; – 4 V – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków; – 6 V – święto św. Ap. Filipa i Jakuba; – 7 V – święto NMP Matki Łaski Bożej, patronki Miasta Kielce; – 8 V – Uroczystość św. Stanisław, bpa i męczennika, patrona Polski, naszej diecezji oraz drugiego patrona kościoła w Grodzisku. Z tej okazji, w sobotę, Msza św. odpustowa w Grodzisku o godz. 18. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na litanię do Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy św.

– 3 V poniedziałek

– o 8. – za Ojczyznę;
– o 10. – za śp. Martę Blasińską, Janinę i Stefana Szopów;
– o 18. – za śp. Kazimierza i Stanisława Miodków i ich rodziców;
w Grodzisku – o 12. – za śp. Eugenię Lisicką i Marię Gorajczyk;
– 4 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Balbinę, Franciszka Mosurków i za zm. z rodziny;
– 5 V w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Lucjana Majewskiego, zam. Koło Seniorów „Grota” ze Skały;
– 6 V w czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę i Freda Ciapalskich;
– 7 V w pt. w Ojcowie o 15. – ślub Marty Kukulskiej i Kamila Żarnowskiego; – o 18. w Ojcowie – o zdrowie i Boże bł. rodzin Gamratów i Osuszków;
– 8 V w sb. w Grodzisku o 15. – ślub Danuty Hat i Bogumiła Kaszyńskiego; – w Grodzisku o 18. – za Parafian oraz za śp. Stanisławę, Stanisławę, Władysława i Szymona Tarnówków;
– 9 V w niedzielę

– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego w 11 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Eugenię Pietruszkę w 6 rocz. śm., Bronisława Pietruszkę, Stefanię i Edwarda Kijaków;
– o 12. – za śp. Marię i Tadeusza Świdów oraz Stanisława Kalickiego.

W Tygodniku Gość Niedzielny: „Warsztat Józefa”, czyli czego uczy nas Opiekun Jezusa.
W Niedzieli polecam artykuł „Demokracja potrzebuje Królowej”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.