Ogłoszenia 25 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana Ap.: „Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce””.

W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.
W czwartek 29 kwietnia obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dra. Kościoła, oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
W sobotę, 1-go maja, w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Rzemieślnika, patrona Kaplicy na Wodzie. W tym dniu zapraszam na Msze św. w Ojcowie o godz. 8. i 18. Kazania będzie głosił ks. dr. Andrzej Kwaśniewski.
Również w sobotę rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja kopi obrazu św. Józefa Opiekuna Rodzin. Potrwa ona do soboty następnego tygodnia. W tym czasie zapraszam codziennie 45 min. przed wieczorną Mszą św. na czuwanie modlitewne, abyśmy wypraszali dla rodzin naszej parafii szczególną opiekę św. Józefa. 1-go maja tradycyjnie w Ojcowie po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Zapraszam.

– 26 IV pn. w Ojcowie o 18. – w pewnej intencji;
– 27 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Zofię Zarębę;
– 28 IV w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Zofię Siudy;
– 29 IV w czw. w Ojcowie o 18. – o dary Ducha Świętego i szczęśliwe zdanie matury dla Kamila;
– 30 IV w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Jasińskiego w 3 rocz. śm. i za Władysława Jasińskiego;
– 1 V sobota w Ojcowie
– 18. – za śp. Józefa i Mariannę Brożek oraz w int. Nadii w 6 rocz. urodzin i całej rodziny, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 2 V niedziela

– o 10. – za śp. Zygmunta Opalskiego;
– o 18. – za śp. Jana Rojkowskiego, zam. córka z mężem;
– o 12. – o Boże bł. i zdrowie dla Mirosławy w 65 rocz. urodzin, zam. dzieci i wnuki.

W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: „Światło dla duszy”. Kierownik duchowy to człowiek, przed którym odsłania się siebie jak przed samym Jezusem.
W Niedzieli polecam artykuł o naszej Kaplicy na Wodzie: „Św. Józef z Ojcowa”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.