Ogłoszenia 7 marca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.”

W okresie Wielkiego Postu zapraszam w piątki, o godz. 16.30, na Drogę Krzyżowa do kaplicy w Ojcowie, a w niedziele, po Mszy św. o godz. 8., na nabożeństwo Gorzkich Żali. W tym tygodniu w poniedziałek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 19-21.03.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 8 III pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Władysławę Boroń, zam. mąż;
– 9 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Katarzynę Gądek, zam. syn z rodziną;
– 10 III śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Elżbietę Skucińską i Krzysztofa Mikołajskiego;
– 11 III czw. w Ojcowie o 17. – Elżbietę Skucińską i Krzysztofa Mikołajskiego;
– 12 III w pt. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 13 III sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Krystynę;
– 14 III niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za Parafian; – o 10. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Helenę Kajca i Józefa Muzyka.

Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na misje w wysokości 510 zł. Dziękuję jednej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii w wysokości 200 zł.
Proszę o dodatkowe ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na paschał.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Równina łez, o Iraku, gdzie w pielgrzymkę udał się papież Franciszek. Nie obalenie Saddama Husajna, nie pokonanie Państwa Islamskiego, ale obecność papieża ma szansę tchnąć nowe życie w zrujnowany wojnami i terrorem Irak.
W tygodniku Niedziela, temat numeru: Czy wszyscy wrócą? Rzeczywistość parafialna w czas pandemii oczami księży i świeckich.
Ponadto polecam specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone w całości św. Józefowi z okazji Roku Św. Józefa, a zatytułowane: Cień Ojca.

Z okazji przypadającego jutro Międzynarodowego Dnia Kobiet, składam wszystkim Paniom, najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej i wszystkiego co najlepsze. Ponadto, docenienia Waszego wielkiego wkładu w życie rodzinne, społeczne i w życie Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam również najlepsze życzenia Bożego bł., licznych łask Bożych i zdrowia.