Ogłoszenia 8 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 32 Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 9 XI – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto; – 10 XI – św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła; – 11 XI – św. Marcina z Tours, bpa; – 12 XI – św. Jozafata, bpa i męczennika; – 13 XI – śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.
Przypominam, że od listopada do końca marca w niedziele nie będzie odprawiana Msza św. wieczorna w Ojcowie.

– 9 XI pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Ewę i Andrzeja oraz za zm. z rodziny Piotra;
– 10 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Anielę Srokę;
– 11 XI śr. w Ojcowie o 8. – za śp. Zygmunta Opalskiego, zam. Danuta Jeziorowska; – o 12. w Grodzisku – w int. Ojczyzny; – o 14 – poświęcenie kapliczki przy domu p. Paprockich w Ojcowie;
– 12 XI czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Annę i Józefa Paczyńskich oraz za zm. z rodzin Paczyńskich, Gądków i Jelonkiewiczów;
– 13 XI pt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Leny w 1 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 14 XI sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Mirosława Misiewicza, zam. koledzy i koleżanki z OPN;
– 15 XI niedziela

– o 8. – za zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– o 10. – za śp. Mariana i Teresę Marszałek;
– o 12. – za śp. Tadeusza, Eugenię i Zofię Lisickich.

Proszę o składanie na karteczkach imion i nazwisk bliskich zmarłych do modlitwy wypominków na nowy rok.

W Gościu Niedzielnym temat wydania: Nie możemy ich nie bronić. Choćby cały świat chciał aborcji, Kościół nie może jej zaakceptować.
W Niedzieli w punkcie gorący temat: Katolicy mówią dość. Coraz częściej i coraz głośniej katolicy upominają się o swoje prawa. Nie wychodzą na ulice, ale swoje zdecydowane „nie” wobec tego co się obecnie dzieje w Polsce, prezentują w mediach społecznościowych, gdzie toczy się dziś wojna o rząd dusz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego bł., licznych łask Bożych i zdrowia.