Ogłoszenia 18 października 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Jawicie się jako źródła światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną. Od 94 lat Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary organizuje pomoc dla misji. Naszą modlitwą i ofiarą wspierajmy to dzieło, aby Ewangelia Chrystusowa była znana wszystkim ludziom. Dzisiaj wspominamy św. Łukasza Ewangelistę; – 19 X – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika; – 20 X – św. Jana Kantego, kapłana; – 22 X – św. Jana Pawła II; – W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Przez miesiąc październik, codziennie, po wieczornej Mszy św. modlimy się na różańcu. Zapraszam na tę modlitwę do kościoła i zachęcam do modlitwy różańcowej w kręgu naszych rodzin.

– 19 X pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Grzesia;
– 20 X wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Boronia;
– 21 X śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Wiesławę Płaską;
– 22 X czw. w Ojcowie o 17. – O liczne, święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o potrzebne łaski dla ks. Proboszcza;
– 23 X pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza i Jerzego;
– 24 X sb. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., potrzebne łaski i zdrowie dla Krystyny i Tadeusza Krawczyków, zam. dzieci;
– 25 X niedziela

– o 8. – za śp. Władysławę Wawro i za zm. z rodziny Wawrów;
– o 10. – za śp. Stanisławę, Ryszarda i Andrzeja Bosaków oraz Zdzisława Wilka;
– o 12. – w int. Ignacego Krywusa z ok. przyjęcia chrztu św.

Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w wysokości 547 zł.
Dziękuję za dodatkowe ofiary na prace w parafii dwóm rodzinom po 300 i 200 zł oraz Parafianom za dar na kościół w wysokości 2120 zł.
Bóg zapłać.

W Gościu Niedzielnym temat wydania o budowaniu wspólnoty parafialnej oraz wołanie o nowych pasterzy.
W Niedzieli o św. Janie Pawle II – Wyprzedził swoje czasy.

Proszę o składanie na karteczkach imion i nazwisk bliskich zmarłych do modlitwy wypominków na nowy rok. Proszę też zaznaczyć, na której godzinie mają być wymieniane.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego bł. oraz licznych łask Bożych i zdrowia.