Ogłoszenia 20 września 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z proroka Izajasza: „Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, Wzywajcie Go, dopóki jest blisko”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 21 IX – święto św. Mateusza AP. i Ewangelisty; – 23 IX – św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana; – 26 IX – święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

– 21 IX pn. o 18. w Ojcowie – w int. Barbary i Stanisława Boroniów w 45 rocz. ślubu, o Boże bł. i potrzebne łaski, zam. córki z rodzinami;
– 22 IX wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., potrzebne łaski i zdrowie dla Anety i Dawida Żuchowiczów w 20 rocz. ślubu;
– 23 IX śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Wacława Piwowarczyka;
– 24 IX czw. w Ojcowie o 18. – o Bożą opiekę i powrót do zdrowia dla Melanii w 1 rocz. urodzin;
– 25 IX pt. w Ojcowie o 14. – ślub Zuzanny Tureckiej i Grzegorza Grzegorczyka; – o 17. w Ojcowie – w int. Floriana Kality, Msza św. z sakramentem chrztu św.;
– 26 IX sb. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Teresy i Jana Marszałków w 28 rocz. ślubu;
– 27 IX niedziela

– o 8. – za śp. Antoniego Słowika i zm. z rodziny Rogóż;
– o 10. – za śp. Michalinę i Tadeusza Staroniów;
– o 18. – za śp. Michalinę i Mariana Żurków oraz za ich wnuka Szymona;
– o 12. – za śp. Piotra Tarnówkę w 10 rocz. śm.

W przyszłą niedzielę złożymy dodatkowymi ofiarami na Kościół prześladowany w Syrii, a konkretnie na remont szkoły w Aleppo. O. Piotr będzie też rozprowadzał broszury modlitewne jako pomoc na wspomniany cel.
Dziękuję przewodnikom, którzy wczoraj i dzisiaj oprowadzali turystów przy kaplicy w Ojcowie i w Grodzisku oraz p. Filipowi kucharzowi kuchni zakonnej w ramach programu „Juromania”.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz książki o Kaplicy „Na Wodzie” i o Grodzisku.
W Gościu Niedzielnym temat numeru: O wolności słowa i odpowiedzialności.
W Niedzieli: Kościół wobec ubogich.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych oraz zdrowia.