Ogłoszenia 13 września 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; – 15 IX – NMP Bolesnej, wspomnienie; – 16 IX – śś. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; – 18 IX – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży.

– 14 IX pn. o 18. w Ojcowie – w int. Eweliny i Wojciecha w 1 rocz. ślubu, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 15 IX wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej Częstochowskiej dla Anny;
– 16 IX śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Anastazję, Tadeusza Wójcików, Filipa, Różę, Walerię i Franciszka Misztalów;
– 17 IX czw. w Grodzisku o 16. – ślub Kseni Korzeniec i Kacpra Woźniczko;
– 18 IX pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Siudy;
– 19 IX sb. w Grodzisku o 16. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla rodziny Jędrychowskich; – w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Eweliny i Jarosława w 21 rocz. ślubu
– 20 IX niedziela

– o 8. – w intencji zamawiającego;
– o 10. – za śp. Stefana Natkańca w 5 rocz. śm., zam. żona;
– o 15. – ślub Pauliny Grondal i Adriano Ricco.
– o 18. – za śp. Annę i Władysława Wyjadłowskich;
– o 12. – za śp. Józefa Synowca;
– o 15. W Ojcowie – ślub Pauliny Grondal i Adriano Ricco.

Proszę, abyśmy w przyszłą niedzielę, dodatkowymi ofiarami wsparli Kościół prześladowany w Syrii, a konkretnie remont szkoły w Aleppo. O. Piotr będzie też rozprowadzał książki jako pomoc na wspomniany cel.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz książki o Kaplicy „Na Wodzie” i Grodzisku.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia.