Ogłoszenia 9 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z dzisiejszej Ewangelii: Jezus powiedział do uczniów: „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 9 VIII – św. Edyty Stein – Teresy Benedykty od Krzyża, dz. m., patronki Europy; – 10 VIII – św. Wawrzyńca, diakona m., święto; – 11 VIII – św. Klary, dz.; – 14 VIII – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana m.; – 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

– 10 VIII pn. – w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Małgorzaty i Krzysztofa w 40 rocz. ślubu;
– 11 VIII wt. w Grodzisku o 18. – Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. dla rodziny i w pracy;
– 12 VIII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Pawła Rysia w 2 rocz. śm.;
– 13 VIII czw.- w Grodzisku o 18 – za śp. Zofię i Kazimierza;
– 14 VIII pt. w Ojcowie o 16. – ślub Sylwii Kupiec i Dawida Pańtak; – o 18. w Ojcowie – za śp. Władysława, Mariannę i Weronikę Bosaków oraz za ich zm. rodzeństwo;
– 15 VIII sobota

– o 8. – za śp. Alfreda Dziedzica z ok. im.;
– o 10 – z ok. 80 rocz. urodzin Marianny o Boże bł. i zdrowie, zam. dzieci z rodzinami;
– o 18 – za śp. Stanisława Sołtysa;
– w Grodzisku
– o 12. – 1) za Ojczyznę; 2) za śp. Władysławę Miodek;
– 16 VIII niedziela

– o 8. – za śp. Mariana i Janusza Bosaków oraz Mariana Szafrana;
– o 10. – za śp. Dawida i Karola Grzywnowiczów;
– o 12. – za śp. Mariannę i Józefa Katarzyńskich; podczas Mszy chrzest św. przyjmie Mikołaj Alan Zalewski.

W sobotę 15 sierpnia w kościele w Grodzisku obchodzimy uroczystość odpustową Wniebowzięcia NMP. Msza św. o godz. 12-tej na zewnątrz kościoła.
W związku z 100 rocz. cudu nad Wisłą, bezpośrednio po Mszy św. koncert pieśni patriotycznych: „Mój Dom Polska”.
Ponadto będzie też kiermasz parafialny, ale w tym roku tylko przetwory owocowe z „ogródka proboszcza”. Składane ofiary podczas odpustu będą przeznaczone na wykonanie oświetlenia zewnętrznego kościoła i otoczenia.
W związku z odpustem, spowiedź św. w piątek w Ojcowie od godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.

• Przypominam, że miesiąc sierpień jest dla katolików w Polsce miesiącem trzeźwości. Zachowajmy abstynencję od alkoholu, aby pomóc uzależnionym.
  • Dzisiaj składamy dodatkowo ofiary na pomoc w leczeniu dziecka Damiana Mosurka.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz książki o Kaplicy na Wodzie i Grodzisku.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia. Ponadto, życzę naszym gościom dobrej pogody i dobrego wypoczynku.