Ogłoszenia 28 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Jesteście królewskim kapłaństwem, świętym narodem. Ogłaszajcie dzieła potęgi Tego, który was wezwał do swojego przedziwnego światła”.

– Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, pamiętajmy, że Bóg pragnie nas spotkać na wakacyjnych szlakach lub pozostających w domach, aby obudzić w nas pragnienie spotkania z Nim na drodze naszego życia. Niech modlitwa codzienna i niedzielna Eucharystia zawsze będzie w waszym wakacyjnym programie. Życzę, szczególnie dzieciom i młodzieży, dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

W tym tygodniu: 29 VI – Uroczystość św. Piotra i Pawła; – 3 VII – św. Tomasza Ap., święto; – 4 VII – św. Elżbiety Portugalskiej. 2 VII – z racji pierwszego czwartku miesiąca – adoracja i modlitwa o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele. 3 VII – w pierwszy piątek miesiąca o 17.30 w Ojcowie – spowiedź św., a po Mszy modlitwa do Serca Jezusowego.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 29 VI pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; w Ojcowie o 18. – za śp. Mariusza Barana, zam. rodzice;
– 30 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Emilię, Albinę, Józefa i Piotra;
– 1 VII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Alinę, Lucjana Niewiarę, Zofię, Jana Kloczkowskich i Franciszka Woziwodę;
– 2 VII czw. w Ojcowie o 18 – za śp. Daniela Gruszczyńskiego w 6 rocz. śm.;
– 3 VII pt. w Ojcowie o 17. – w 10 rocz. ślubu Szymona i Urszuli, Msza dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. na dalsze lata życia oraz o Boże bł. dla rodziny i przyjaciół;
– 4 VII sb. w Ojcowie o 16. – ślub Marzeny Lenik i Rafała Wędzicha; – w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla Pauliny i dla dziecka;
– 5 VII niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Tadeusza Barana, zam. kolega;
– o 10. – w 5 rocz. ślubu Justyny i Grzegorza Żurków, o Boże bł. i zdrowie na dalsze lata życia;
– o 18. – w 1 rocz. ur. Mikołaja i w 4 rocz. ur. Maksymiliana Giemzów o Boże bł. i zdrowie, zam. dziadkowie;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Piotra Tarnówkę.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny w ramach cyklu wakacyjnego: Mniej znane, ale urokliwe sanktuaria maryjne. „Nie ma jak u Mamy”.
W Niedzieli temat numeru: Jakie będą pielgrzymki 2020?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia. Dla rolników i wypoczywających życzę dobrej pogody.