25 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: Anioł rzekł do pasterzy: „Nie Bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie.”

Dzisiaj rozpoczynamy bardzo radosny okres w liturgii Kościoła – radość z narodzenia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Okres ten rozpoczyna oktawę dzisiejszej uroczystości, a zakończy się niedzielą Chrztu Pańskiego. Zachowajmy w sobie jak najdłużej zachwyt nad tą tajemnicą naszego odkupienia.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: – 26 XII w drugi dzień Narodzenia Pańskiego – św. Szczepana, pierwszego męczennika; – 27 XII – św. Jana, apostoła i ewangelisty; – 28 XII – św. Młodzianków, męczenników; – 30 XII – św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; – 31 XII – św. Sylwestra I, papieża.
Jutro Msze św. będą odprawiane: o 8. i 10. w Ojcowie, i o 12. w Grodzisku, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc KUL.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 26 XII poniedziałek
w Ojcowie

– o 8. za śp. Agatę i Jana Katarzyńskich;
– o 10. za śp. Sławomira Tarnówkę;
  w Grodzisku
– o 12.  o zdrowie i Boże bł. dla Patryka w 1-szą rocz. urodzin;
– 27 XII wt. w Ojcowie o 17.  – o zdrowie i Boże bł. dla Wojciecha Stajniaka z ok. 30 rocz. urodzin;
– 28 XII śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Władysławę, Stanisława Adamczyków oraz Mariannę i Józefa Witków, zam. dzieci i wnuki;
– 29 XII czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Jana Siwka;
– 30 XII pt. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. dla rodziny;
– 31 XII sobota
– o 17. w Ojcowie – za śp. Agatę i Mikołaja Srebnickich; Zygmunta i Stanisławę Kurkiewiczów;
– o 23. w Grodzisku – za Parafian, Msza św. dziękczynno – przebłagalna na zakończenie roku 2016;
– 1 I 2017r. niedziela
w Ojcowie:

– o 8. Msza św. dziękczynno – błagalna o Boże bł. dla rodziny;
– o 10. za śp. Mieczysława Srokę z ok. imienin;
  w Grodzisku
– o 12. za śp. Jadwigę i Władysława Katarzyńskich.

Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które udekorowały i przygotowały nasze świątynie na święta Bożego Narodzenia. Dziękuję panu Zygmuntowi Derczowi za ofiarowane choinki.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Z okazji radosnej Uroczystości Narodzenia Pańskiego wszystkim Parafianom i Przyjaciołom składam najserdeczniejsze życzenia pokoju, radości, zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam również najlepsze życzenia zdrowia i wszelkich łask Bożych. Dziękuję też za wszystkie nadesłane życzenia świąteczne i noworoczne.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.