18 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Słowo życia z dzisiejszej ewangelii: „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami.”
Dzisiaj kończymy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do spotkania z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Bożego Narodzenia. Dziękuję bardzo serdecznie ks. Łukaszowi Dębskiemu z Krakowa za poprowadzenie adwentowych rozważań. Dziękuję wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Jeśli ktoś chciały jeszcze przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, to proszę podejść do konfesjonału po Mszy św. Niech ostatni tydzień adwentu wyciszy nas i pozwoli przeżyć jak najgłębiej święta.
Rozpoczynając wigilijną wieczerzę zacznijmy ją od przeczytania tekstu biblijnego o narodzeniu Jezusa Chrystusa i pamiętajmy o modlitwie za biednych i za zmarłych.

Msza św. w noc Narodzenia Pańskiego – Pasterka będzie odprawiona w Grodzisku o godz. 22. i w Ojcowie o 24.
Natomiast w drugi dzień świąt msze św. w porządku niedzielnym. Serdecznie zapraszam.

– 19 XII pn. – int. wolna;
– 20 XII wt. w Ojcowie o 18.  – za śp. Janinę Byczek w 1 rocz. śm., zam. córka z rodziną;
– 21 XII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Władysławę Ornat, zam. syn z rodz.;
– 22 XII czw. – int. wolna;
– 23 XII pt. w Grodzisku o 17. – w int. Agnieszki o zdrowie i Boże bł. z ok. 20 rocz. ur.;
– 24 XII sob. w Grodzisku o 22. – za śp. Janinę Adamczyk i jej rodziców oraz Helenę i Andrzeja Starczyńskich; w Ojcowie o 24. – w int. Parafian;
– 25 XII niedziela

– o 8. – za śp. Włodzimierza Żurka w 2 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Stanisława Siudy;
       w Grodzisku:
– o 12.  – o zdrowie i Boże bł. dla Małgorzaty i Marka w 35-tą rocz. ślubu.

Pozostały jeszcze świece adwentowe i opłatki wigilijne, które są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

– W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Sztuka ideologiczna – kultura jest także polem sporu cywilizacyjnego. Nieprzypadkowo “artyści” atakują wartości religijne; – Bez taryfy ulgowej – nawrócenie jest możliwe, z każdego grzechu;
– Módlcie się za Aleppo. Wywiad z proboszczem posługującym w Aleppo.
– W tygodniku Niedziela m.in.: – Abp Marek Jędraszewski nowym metropolitą krakowskim; – Benedyktyni w Nursji – “Pozostajemy tu, aby odbudować dom św. Benedykta”.- Bóg jest zawsze z nami i dla nas – wywiad z biskupem kieleckim Janem Piotrowskim: O wyzwaniach nowego roku liturgicznego, Bożym Narodzeniu na misjach i dziedzictwie duchowo-kulturowym diecezji kieleckiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.