Ogłoszenia 26 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą
Niedzielę Słowa Bożego

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: „Jezus obchodził całą Galileę, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– dzisiaj św. biskupów Tytusa i Tymoteusza; – 27 I – bł. Jerzego Matulewicza, bpa; – 28 I – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dra Kościoła; – 31 I – św. Jana Bosko, kapłana; – 2 II w przyszłą niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego. 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ofiary składane w tym dniu przeznaczone będą na pomoc dla klasztorów kontemplacyjnych naszej diecezji.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 27 I pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Natalii w 2 rocz. urodzin, zam. rodzice; – w Skale o 12. – Msza św. pogrzebowa za śp. Zygmunta Opalskiego;
– 28 I wt. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 29 I w śr. – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 30 I czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Franciszka Katarzyńskiego w 21 rocz. śm.;
– 31 I pt. w Ojcowie o 17. – za Dobroczyńców Parafii;
– 1 II sb. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 2 II niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – o Boże bł., potrzebne łaski i zdrowie dla Marii z ok. im.;
– o 10 – za śp. Feliksa Stacha w 20 rocz. śm., zam. córka;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Irenę Rup, zam. rodzina.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Gościu Niedzielnym polecam artykuł nawiązujący do dzisiejszej niedzieli: Prowadzeni słowem, Pismo święte to źródło wody życia. Chrześcijanin byłby bez niego jak człowiek, który mając przed sobą źródło, umiera z pragnienia.
W tygodniku Niedziela temat numeru: Ewangelizacja i internet, czy jest to szansa na sukces? Ponadto, sprawy rodzinne – dzieci w sieci.

W przyszłą niedzielę proszę o pomoc w rozbiórce dekoracji świątecznej w kościele w Grodzisku od godz. 15., a w poniedziałek 3 II w Kaplicy w Ojcowie od godz. 10.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich łask Bożych