Ogłoszenia 5 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

Słowo życia z Ew. św. Jana: „Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 6 I – Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tym dniu błogosławimy kadzidło i kredę; – 12 I w przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Narodzenia Pańskiego. W przyszłą niedzielę Chór Laetus Cantus pod dyrekcją p. Grażyny Rodek zaśpiewa kolędy podczas Mszy św. o godz. 12. w Grodzisku. Po Mszy zapraszam na wspólne kolędowanie i na spotkanie poświąteczne do Ośrodka przy kościele.

W dniach od 9 do 12 stycznia w naszej parafii odbędzie się wizyta duszpasterska, czyli kolęda:
– 9.01. w czwartek, od godz.15.00 – Grodzisko Górne, Młyny (od Doliny Zachwytu) i Grodzisko Dolne;
– 10.01. w piątek, od godz. 15.00 – Złota Góra i Zazamcze;
– 11.01. w sobota, od godz. 9. 00 – domy przy DPS św. Br. Alberta i Ojców;
Na kolędę proszę przygotować stół z krzyżem i świecami, talerzyk z wodą święconą i kropidło. Jeśli ktoś z Parafian byłby w tym czasie nieobecny w domu, proszę o kontakt i ustalenie spotkania w innym terminie.

– 6 I poniedziałek

– o 8. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Ks. Proboszcza na cały rok, zam. Margaretki i Członkowie Koła Różańcowego;
– o 10. – za śp. Eugenię w rocz. urodzin i z ok. imienin oraz za śp. Bronisława Pietruszkę, Edwarda i Stefanię Kijaków, zam. córka Krystyna;
– o 12. – za śp. Krystynę Jakubek w 8 rocz. śm.;

– 7 I wt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla syna Grzegorza w 50 rocz. urodzin oraz o opiekę Matki Bożej dla rodziny;
– 8 I śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Józefę Guzik, zam. teściowa Janina ;
– 9 I czw. – Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta – za Parafian;
– 10 I pt. – Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 11 I sb. – Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 12 I niedziela

– o 8. – za śp. Lucjana Bosaka;
– o 10 – za śp. Józefa Synowca;
– o 12. – za śp. Kazimierę Wilk, zam. Danuta Domagała.

W dniu jutrzejszym składane ofiary będą przeznaczone na misje. Za złożoną ofiarę 1000. zł, zgodnie z intencją ofiarodawcy, zakupiłem gong do Kaplicy w Ojcowie.

W Gościu Niedzielnym temat wydania: o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Ksiądz Prymas zachęcał nas, byśmy byli dzielni, byśmy wzrastali, byśmy czuli wolę życia i byli jak orły wolne, co wznoszą się wysoko ponad przeciętność.
W tygodniku Niedziela polecam artykuł „Światło ze Wschodu” o uroczystości Trzech Króli.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich łask.