Ogłoszenia 29 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Kolosan:
„A cokolwiek mówicie lub czynicie, wszystko niech będzie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego”.

Rozpoczęliśmy radosny czas Bożego Narodzenia, w którym wysławiamy Boga za dar zbawienia przez Narodzenie Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.
Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim tym spośród nas, którzy przygotowali świąteczne dekoracje naszych świątyń. Dziękuję tym, którzy włączali się w liturgię, za przyniesione światło betlejemskie, p. Grażynie Rodek za poprowadzenie śpiewów podczas liturgii świątecznej.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 30 i 31 XII – obchodzimy kolejne dni oktawy Narodzenia Pańskiego jako święto; – 31 XII – św. Sylwestra I, papieża; – 1 I – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi ; – 2 I – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; – 3 I – w I-szy piątek miesiąca adoracja i modlitwa do Najśw. Serca Pana Jezusa .

– 30 XII pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Agatę, Jana i Jana Katarzyńskich oraz za zm. z rodziny;
– 31 XII wt. w Ojcowie o 17. – za Parafię, Msza św. dziękczynno-przebłagalna na zakończenie starego roku;
– 1 I środa
– o 8. – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. dla rodziny na nowy rok; – o 10 – za śp. Stanisława Siudy;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Jana i Alicji w 37 rocz. ślubu ;
– 2 I czw. w Ojcowie o 17. – o święte i charyzmatyczne powołania do kapłaństwa oraz w int. ks. Proboszcza; – 3 I pt. – int. wolna;
– 4 I sb. w Grodzisku o 16. – w 50 rocz. ślubu Zofii i Wacława Pęczek, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia;
– 5 I niedziela

– o 8. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Koła Różańcowego;
– o 10 – o Bożą opiekę i zdrowie dla Sylwii;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Joli w 2 rocz. urodzin.

Polecam kalendarze na nowy rok, są one wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich łask.