Ogłoszenia 8 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Słowo życia z Ew. św. Łukasza: Anioł Gabriel rzekł do Maryi: „Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 13 XII – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; – 14 XII – św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła.

W dniach od 13 do 15 grudnia w naszej parafii będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe.
Spotkania w Kaplicy na Wodzie w Ojcowie w piątek i sobotę o godz. 17., a w niedzielę o godz. 8., 10., i 12 w Grodzisku.
Spowiedź św. w sobotę od godz. 16 do 17. W tym czasie adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Porzucek ze Zgromadzenia Księży Salezjanów z Krakowa. Proszę, abyśmy wszyscy wykorzystali ten czas adwentowej łaski. Serdecznie zapraszam.

– 9 XII pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – o 17. w Ojcowie – za śp. Weronikę i Władysława Bosaków oraz za zm. z rodziny;
– 10 XII wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Stanisława Mazura w 1 rocz. śm.;
– 11 XII śr. w Ojcowie o 17. – w int. Andrzeja Parzelskiego, o Boże bł. i zdrowie z ok. 65 rocz. urodzin, zam. dzieci z rodzinami;
– 12 XII czw. w Ojcowie o 17. – o Boże miłosierdzie i zbawienie dla zmarłych Michała, Piotra, Stanisława i Pawła;
– 13 XII pt. w Ojcowie o 17. – 1) – za śp. zmarłych rodziców i dziadków; – 2) – w int. córki i jej rodziny o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego;
– 14 XII sb. w Ojcowie o 17. – 1) – o Boże bł. i zdrowie dla Danuty i Jana w 39 rocz. ślubu; – 2) – o zdrowie i Boże bł. dla ojca Kazimierza;
– 15 XII niedziela

– o 8. – 1) – za śp. Piotra Jacenko w 15 rocz. śm. oraz za Albinę Wolak 2) – za śp. Stanisława Marcińskiego;
– o 10 – za śp. Włodzimierza Żurka;
– o 12.– 1) – za parafian; 2) – w int. Eweliny z ok. rocz. urodzin, o Boże bł. i potrzebne łaski.

Dzisiaj zbieramy dodatkowe ofiary przy wyjściu z kościoła na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone świece pomocy wigilijnej Caritas oraz opłatki na stół wigilijny. Dziękuję jednej rodzinie za ofiarę 200 zł. na potrzeby parafii.

W tygodniku Gość Niedzielny polecam adwentowe rozważanie: Głos przed Słowem. Ruszajmy w duchową drogę do Betlejem prowadzenie przez adwentowego proroka Jana Chrzciciela.
W tygodniku Niedziela temat numeru: Polak przy konfesjonale.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.