Ogłoszenia 1grudnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: Jezus Chrystus do swoich uczniów: „Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 3 XII – św. Franciszka Ksawerego, kapłana; – 4 XII – św. Barbary, dziewicy i męczennicy; – 6 XII – św. Mikołaja, biskupa; 7 XII – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; – 8 XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji I-go czw. miesiąca – 5 XII – Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, po Mszy adoracja i modlitwa o nowe powołania do służby w Kościele. W I-szy piątek miesiąca, Msza św. w Grodzisku o Najśw. Sercu Pana Jezusa i adoracja. Od godz. 16.30 spowiedź św.

– 2 XII pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – o 17. w Ojcowie – o Boże bł. i zdrowie dla Antoniego Pęczka;
– 3 XII wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Małgorzatę Gąskę w 4 rocz. śm., zam. mąż Lucjan z rodziną;
– 4 XII śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Ryszarda Bienia w 1-szą rocz. śm., zam. żona z dziećmi;
– 5 XII czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Leokadię Morawską w rocz. śm.;
– 6 XII pt. w Grodzisku o 17. – za śp. Mariannę i Józefa Katarzyńskich;
– 7 XII sb. w Ojcowie o 17. – o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla mamy i dziecka oraz o Boże bł. i zdrowie dla Oliwiera;
– 8 XII niedziela

– o 8. – za śp. Mariannę, Józefa i Zbigniewa Kasprzyków, Katarzynę, Mieczysława i Ryszarda Gugulskich, Jana i Annę Kasprzyków;
– o 10 – za śp. Annę Gajdę, Annę, Józefa Seweryn, Marię i Władysława Krzemieniów;
– o 12. – za śp. Leokadię Morawską w 1 rocz. śm. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Lena Jowita Adamek.

Dzisiaj zbieramy dodatkowe ofiary przy wyjściu z kościoła na pomoc w leczeniu dla 23 letniej mamy Agnieszki Gil z Kosmolowa. Informacje szczegółowe w gablocie.
Za tydzień obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece pomocy wigilijnej Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.

W tygodniku Gość Niedzielny temat wydania: Pan jest blisko, adwentowe drogowskazy.
W tygodniku Niedziela polecam artykuł: Sposób na małżeński adwent.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.