Ogłoszenia 17 listopada 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; – 18 XI – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; – 19 XI – bł. Salomei, zakonnicy, odpust w parafii Skała; – 20 XI – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; – 21 XI – Ofiarowanie NMP; – 22 XI – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; – 24 XI – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

– 23 XI w sobotę, w kościele w Grodzisku, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci bł. Salomei, patronki naszej parafii.
Msza św. odpustowa w Grodzisku o godz. 12.00. Modlitwie będzie przewodniczył Ksiądz Biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk. Podczas liturgii sakrament bierzmowania przyjmie nasza parafianka Ewelina. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 18 XI pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Juliana Domagalskiego i Stanisława Jankowskiego;
– 19 XI wt. w Grodzisku o 17. – za śp. Michalinę Staroń;
– 20 XI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Kazimierę Wilk i zmarłych nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Skale;
– 21 XI czw. w Ojcowie o 17. – za zm. zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 22 XI pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Janinę Niewiara;
– 23 XI sb. w Grodzisku o 12. – w int. Parafii;
– 24 XI niedziela
w Ojcowie

– o 8. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Cecylii, Zygmunta i Katarzyny;
– o 10 – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Barbary i Józefa w 50 rocz. urodzin, zam. rodzice;
w Grodzisku
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla rodziny Pawłowskich; Msza św. dziękczynna za Iwonę, Krzysztofa, Teresę i Jana.

Dzisiaj obchodzimy – III Światowy Dzień Ubogich.
Weźmy sobie do serc słowa św. Br. Alberta: „Im bardziej ktoś opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba”. Zabierzmy z sobą wyłożone ulotki ze słowami papieża Franciszka. Wyłożyłem również kilka „toreb miłosierdzia”, które można zabrać ze sobą i wypełnić produktami dla najbardziej potrzebujących pomocy. Proszę też o wskazanie mi osób, które takiej pomocy potrzebują.

W minionym tygodniu zakończyliśmy renowację ołtarza w pustelni bł. Salomei.
Dziękuję serdecznie jednej osobie za ofiarę w wysokości 500 zł na potrzeby parafii oraz dwóm osobom za ofiarę po 200 zł. Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na pomoc dzieciom w Sudanie w wysokości 662 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny temat wydania: III Światowy Dzień Ubogich to nie kolejna akcja charytatywna, ale propozycja nowego stylu życia i wrażliwości.
W tygodniku Niedziela temat numeru: Senior siła i słabość – Religijność a jakość życia seniora. Czy podeszły wiek może być błogosławieństwem i szansą?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.