Ogłoszenia 3 listopada 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Księgi Mądrości: „Panie… Nad wszystkim masz litość, bo wszystko w Twej mocy, i oczy zamykasz na grzechy ludzi, by się nawrócili… Władco, miłujący życie!”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Huberta bpa, patrona myśliwych; – 4 XI – św. Karola Boromeusza, bpa; – 9 XI – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto.

– 4 XI pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 17. – za śp. Andrzeja, Piotra i Wincentego Katarzyńskich;
– 5 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Irenę Słaboń;
– 6 XI śr. w Grodzisku o 17. – Msza św. dziękczynna w 50 rocz. urodzin Krzysztofa o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 7 XI czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i zdrowie w 1-szą rocz. urodzin dla Klary i Gabrieli;
– 8 XI pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Michalinę Staroń;
– 9 XI sb. w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Marii z ok. 70 rocz. urodzin, zam. córka z rodziną;
– 10 XI niedziela

– o 8. – za Izabelę i Marka z ok. zawarcia zw. Małżeńskiego, o Boże bł. i potrzebne łaski, zam. ciocia;
– o 10 – za śp. Tomasza Kemona w 8 rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Stefana, Agatę i Zbigniewa Łanik.

– 7 XI – z racji pierwszego czwartku miesiąca, po Mszy św. wieczornej w Ojcowie, wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania.
Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych możemy ofiarować odpust zupełny za dusze naszych zmarłych.

Podziękowania.
Dziękuję 1-osobie za ofiarę 100 zł złożoną na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiary złożone przy wypominkach.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i złożymy dodatkowe ofiary na pomoc dzieciom z Sudanu Południowego.
Proszę też o modlitwę o Boże błogosławieństwo i pomoc dla naszej parafii w związku z wykonywanymi pracami.

Przypominam, że od listopada do kwietnia nie będzie wieczornej Mszy św. w niedziele w Ojcowie.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.
W tygodniku Gość Niedzielny temat wydania: Świętość – jedyna opcja. W niebie są sami święci, a na ziemi?
W tygodniku Niedziela temat numeru: Wiara i emocje. Czy chrześcijanin może być smutny? Uzdrowieni z beznadziei.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.