Ogłoszenia 20 października 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią:„Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 21 X – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; – 22 X – św. Jana Pawła II, papieża; – 27 X – Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tym szczególnym czasie naszą modlitwą i ofiarami wspierajmy dzieło misyjne Kościoła.

– 21 X pn.
– w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian;
– w Grodzisku o 16. – o szczęśliwe rozwiązanie zdrowie dla mamy i dziecka, zam. rodzina;
– w Ojcowie o 18. – za śp. Leokadię w 80 rocz. urodzin i Wacława Morawskich;
– 22 X wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Michalinę Staroń;
– 23 X śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Donaty, Mariana, Marii i Jerzego;
– 24 X czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Tadeusza Boronia w 2 rocz. śm., zam. żona z synem;
– 25 X pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Tadeusza Jakubka;
– 26 X sb. w Ojcowie o 17. – za śp. s. Miriam Urbaniec;
– 27 X niedziela

– o 8. – za śp. Tadeusza Staronia;
– o 10 – za śp. Annę i Lecha Rosów; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Lena Marcelina Sibielak;
– o 16. – za śp. Mariana, Leona i Genowefę Baranków;
– o 12. – za śp. Krzysztofa Platę i zm. z rodziny Morawskich.

Przypominam, że od listopada do końca marca nie będzie odprawiana wieczorna Msza św. w Ojcowie.
Pamiętajmy, abyśmy w październiku w naszych kościołach lub w kręgu rodzinnym modlili się na różańcu.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.
W tygodniku Gość Niedzielny polecam wspomnienie o bł. męczenniku ks. Jerzym Popieuszce „Ofiara ruszyła lawinę”.
W tygodniku Niedziela polecam cykl artykułów poświęconych misją dzisiaj: Za miedzą i na peryferiach.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na potrzeby parafii: jednej rodzinie za 200 zł i kilku osobom za 500 zł. Proszę też o modlitwę – o Boże błogosławieństwo i pomoc dla naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.