Ogłoszenia 13 października 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią:„Za wszystko dziękujcie Bogu, taka jest więc wola Boża względem was w Jezusie Chrystusie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 15 X – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła; – 16 X – św. Jadwigi Śląskiej; – 17 X – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; – 18 X – św. Łukasza Ewangelisty, święto; – 19 X – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana. Dzisiaj po raz dziewiętnasty obchodzimy Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła składamy dodatkowe ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej zdolną młodzież ze środowisk wiejskich i małomiasteczkowych w nauce i formacji duchowej.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 14 X pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – za śp. Jana, Genowefę Szwajcowskich, Stanisława Różanego, Barbarę, Feliksa Szwajcowskich, Jana i Mariannę Rusków;
– 15 X wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jadwigę i Mikołaja Katarzyńskich oraz za zm. z rodziny;
– 16 X śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Karoliny z ok. 30 rocz. urodzin;
– 17 X czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Michalinę Staroń;
– 18 X pt. w Ojcowie o 12. ślub – Anety Supernak i Adama Marczewskiego; – o 18. w Ojcowie – za śp. Marię i Józefa Katarzyńskich;
– 19 X sb. w Ojcowie o 18. – za zmarłego Wojtusia i jego rodzeństwo, za śp. Zygmusia i zmarłe dzieci;
– 20 X niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Władysława Jasińskiego w 9 rocz. śm. oraz za śp. Tadeusza Jasińskiego;
– o 10 – za Tadeusza Lisickiego w 40 rocz. śm. oraz za Eugenię i Zofię i zm. z rodz. Lisickich;
– o 16. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Małgorzaty i Grzegorza w 14 rocz. ślubu;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Janinę i Józefa Paw oraz za śp. Marię, Zofię i Włodzimierza.
W minionym tygodniu zmarła z naszej wspólnoty Dorota Cap. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojego domu. Prosimy o umocnienie w trudnym doświadczeniu dla męża i składamy wyrazy współczucia.

Zachęcam, abyśmy w październiku w naszych kościołach lub w kręgu rodzinnym modlili się na różańcu.
Zachęcam też do czytania prasy katolickiej, tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

Podziękowania.
Dziękuję bardzo serdecznie Księżom, którzy podczas urlopu zastępowali mnie w Parafii oraz tym osobom, które swoją pracą pomagały w Parafii podczas mojej nieobecności. Dziękuję szczególnie za pomoc Pani Marii z Ojcowa i Panu Andrzejowi z Grodziska. Na ręce Pana Zygmunta Dercza składam serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Przyjaciół Skały za wykonanie nowych tablic informacyjnych, znaków kierunkowych oraz ławek w Grodzisku i na szlakach prowadzących do Pustelni Bł. Salomei.
Pani Teresie, moderatorce koła różańcowego, składam najlepsze życzenia imieninowe opieki Matki Bożej i Bożego błogosławieństwa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.