Ogłoszenia 12 maja 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: Jezus powiedział do uczniów: „Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 13 V – wspomnienie NMP z Fatimy; – 14 V – święto św. Macieja , Ap.; – 15 V – św. Zofii, męczennicy; – 16 V – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Pragniemy prosić Jezusa, Dobrego Pasterza, aby powołał kapłanów według swojego serca.
W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii seminarzystę z Seminarium Duchownego w Kielcach, który złoży świadectwo o swojej drodze powołania. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na pomoc dla Seminarium.
W przyszłą niedzielę zapraszam też na Mszę św. o godz. 10, dzieci pierwszokomunijne. Będziemy wspólnie dziękować Panu Jezusowi za dar spotkania z Nim w Komunii św.
Jutro, 13 maja, rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie ku czci Matki Bożej z Fatimy. Msza św. z procesją wokół kościoła w Grodzisku o godzinie 18.
Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, codziennie po Mszy św. wieczornej.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 13 V pn. w Kaplicy św. Br. Alberta w Ojcowie o 7. – za Parafian; – w Grodzisku o 18. – w 35 rocz. ślubu Danuty i Romana Depta, o Boże bł. na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego, zam. dzieci;
– 14 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Lecha Rosów, zam. córka z rodz.;
– 15 V śr. w Grodzisku o 17. – w int. Zofii i Zosi z ok. imienin, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 16 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Zofię i Czesława Przydział;
– 17 V pt. w Ojcowie o 16. – ślub Izabeli Niemiec i Marka Urbana; – o 18. – za śp. Helenę Bosak, zam. wnukowie i prawnukowie;
– 18 V sb. w Ojcowie o 18. – za śp. Adelę i Zygmunta Jankowskich, Jolantę Haberkę;
– 19 V niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Zofię Wawro;
– o 10 – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Pawła w 18 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Antoniego Mikołaja Miklasińskiego, Romana i Barbarę Drozdzowskich.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Niedziela polecam artykuł: O Pierwszej Komunii św. O przygotowaniu do niej i jej przeżyciu.
W tygodniku Gość Niedzielny – temat numeru: Fatima, czy wszystko się spełniło? Celem objawień fatimskich było nakłonienie do nawrócenia i do wzrastania w wierze.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone książki o naszej kaplicy i przewodniki po OPN, są one cegiełką na tegoroczne prace remontowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.