Ogłoszenia 28 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Słowo życia z Ew. św. Jana: Zmartwychwstały Jezus powiedział do uczniów: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 29 IV – uroczystość Św. Wojciecha, bpa i m., głównego Patrona Polski; – 1 V – Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika, Patrona naszej Parafii; – 2 V – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła; – 3 V – Uroczystość NMP Królowej Polski; – 4 V – św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Przez cały miesiąc maj, po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa litanijna do Matki Bożej. Zapraszam na uroczystość odpustową św. Józefa Rzemieślnika w Ojcowie, Msze św. w porządku niedzielnym. Tradycyjnie po Mszach św. w Ojcowie poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na remont podpór Kaplicy „Na Wodzie”.

– 29 IV pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Mieczysława i Marii Krawczyków w 50 rocz. życia małżeńskiego, zam. synowie z rodzinami;
– 30 IV wt. w Ojcowie -o 17. – o odnalezienie Andrzeja Webera; – o 18. – w int. Bartosza w 18 rocz. ur., o Boże bł. i dary Ducha Świętego, zam. dziadkowie;
– 1 V śr.

– o 10. – w 20 rocz. ślubu Małgorzaty i Dariusza, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– o 18. – za śp. Stanisława Gubałę;
– w Grodzisku
– o 12. – za śp. Anielę, Stanisława i Adama Rogóż;
– 2 V czw. w Ojcowie o 16. – ślub Moniki Kacperek i Jakuba Idzika; – o 18. w Ojcowie – o zdrowie i Boże bł. dla Elżbiety w 60 rocz. urodzin;
– 3 V piątek

– o 8. – za śp. Tadeusza Jasińskiego w 1 rocz. śm.,
– o 10. – za śp. Helenę Bosak, zam. chrześnica Magdalena z rodz.;
– o 12. – z ok. 2 rocz. ślubu Klaudii i Michała o Boże bł. na dalsze lata życia i o dar potomstwa;
– 4 V sob. w Grodzisku o 18. – za śp. Józefa Synowca i Juliana Szwajcowskiego;
– 5 V niedziela

– o 8. – o zdrowie i Boże bł. dla Stanisławy i Tomasza;
– o 10 – za śp. Kazimierę i Stanisława Miodek oraz ich rodziców; podczas Mszy św. chrzest przyjmą Klara i Gabriela Kalbarczyk;
– o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Pawła;
– o 12. – za śp. Stanisławę Górską, Stanisławę i Stanisława Madejskich.

W tygodniku Niedziela – temat wydania: „Miłosierdzie Boże DNA”.
W tygodniku Gość Niedzielny – temat numeru: Ogień nad Sekwaną. Jakie lekarstwo na kryzys wiary proponuję biskupi francuscy?

Zapraszam wszystkich chętnych na „drugie śniadanie wielkanocne” do Ośrodka przy kościele w Grodzisku”, dzisiaj na godz. 13., po Mszy św. w Grodzisku.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.