12 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Bóg pierwszy nas umiłował i posłał swojego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 13 VI – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
– 14 VI – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika;
– 15 VI – bł. Jolanty, zakonnicy;
– 17 VI – św. Br. Alberta Chmielowskiego, ur. odpustowa w kaplicy DPS w Ojcowie.

– 13 VI pn. w kaplicy Św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; w Ojcowie o 18. – w int. rodziny, o Boże bł.;
– 14 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jadwigę Szafran;
– 15 VI śr. w Ojcowie  o 17.30 –o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski dla Joli z ok. im.
– 16 VI czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Kustę oraz za zm. rodziców i teściów;
– 17 VI pt. w Grodzisku o 16. – za śp. Irenę Mrokowską-Mazur, zam. nauczyciele z Gimnazjum w Skale, w Ojcowie o 17. – w int. Nikoli Stajniak z ok. 1 rocz. urodzin;
– 18 VI sob.
– o 14.00 w Grodzisku  – ślub Anety Brzostkiewicz i Andrzeja Gądek;
– o 15.30 w Ojcowie – ślub Agaty Berniak i Mattiasa Klich;
– 19 VI niedziela

– o 8. – za śp. Zofię Wawro w 5 rocz. śm., za Jana i Władysławę Wawro;
– o 10. – śp. Włodzimierza Żurka, zam. córka z rodz.;
– o 12. – za śp. Mariannę, Bronisława i Stanisława Melaniuk.

W przyszłą niedzielę w Ojcowie, po Mszy św. o godz. 10. koncert orkiestry dętej z Węgier.

W poniedziałek 13 VI w Ojcowie, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci N. Serca Jezusowego. Codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusowego. Zachęcam, aby w kręgu rodzinnym modlić się litanią do NSJ.

Z Tygodnika Niedziela polecam artykuł „Polska naszych marzeń” o planie Morawieckiego. Tygodnik Gość Niedzielny – „Czas cudów”, o spotkaniu młodzieży na polach lednickich.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.