5 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z dzisiejszej modlitwy mszalnej: „Boże spraw, abyśmy przez Ciebie natchnieni poznawali, co jest słuszne i z Twoją pomocą to wypełniali.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 8 VI – św. Jadwigi Królowej;
– 10 VI – bł. Bogumiła bpa;
– 11 VI – św. Barnaby Ap.

– 6 V pn. w Ojcowie o 18. – za Parafian;
– 7 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława w 1-szą rocz. śm. i Halinę Opalskich;
– 8 VI śr. – w Ojcowie  o 18. – o Boże bł. dla małżonków w 3 rocz. ślubu, zam. Szymon Kluska;
– 9 VI czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Adolfa Kiszkę w 6 rocz. śm.
– 10 VI pt. w Ojcowie o 18. –za śp. Kazimierę, Stanisława i Roberta Styrylskich;
– 11 VI sob. w Ojcowie o 14. – chrzest Leny Marii Starosta; o 16. w Grodzisku – ślub Patrycji Klimczak i Łukasza Zaręby; – o 18. w Ojcowie – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Magdaleny i Andrzeja w 10 rocz. ślubu oraz o Bożą opiekę dla dzieci;
– 12 VI niedziela

– o 8. – za śp. Katarzynę, Piotra i Mieczysława Cupiałów;
– o 10. – śp. Sławomira Tarnówkę;
-o 12. – za śp. Władysława i Kazimierza Dziedziców.

Przeżywamy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci N. Serca Jezusowego.
Codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusowego. Zachęcam, aby w kręgu rodzinnym modlić się litanią do NSJ.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela pisze o kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego, spowiednika króla Jana III Sobieskiego. Tygodnik Gość Niedzielny – o słynnym tenorze Andrea Bocellim. Rozmowa o wierze, muzyce i miłosierdziu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.