Tryptyk z ok. 1520r.

Ogłoszenia 21 kwietnia 2019 r.

Tryptyk z ok. 1520 roku, na co dzień przechowywany w magazynie Muzeum Narodowego w Warszawie. Zdobią go sceny „Zejścia do Otchłani”, „Zmartwychwstania Chrystusa” oraz „Ukazania się Chrystusa Matce Boskiej”.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Kolosan: „Bracia: Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi.”
Mszą Wigilii Paschalnej i procesją rezurekcyjną wkroczyliśmy w Okres Wielkanocny. Przed nami pięćdziesiąt dni radości wielkanocnej, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Natomiast sama oktawa Uroczystości Zmartwychwstania jest obchodzona w Kościele jako jedna uroczystość.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.
Składane w tym dniu ofiary są przeznaczone na KUL. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

– 22 IV pn.

– o 8. – za sp. Helenę Bosak, zam. córka Dorota z rodz.;
– o 10. – za śp. Julię Hreniak i za zm. z rodziny;
– o 18. – za śp. Stefana w 3 rocz. śm., Stanisławę, Helenę, Anastazję, Sylwestra i Wincentego Gajowczyków, Stanisławę i Czesława Bieniów oraz Irenę Rup;
– o 12. – w int. Oliwiera w 1 rocz. urodzin o Boże bł. i zdrowie oraz o Boże bł. dla rodziców w 2 rocz. ślubu;
– 23 IV wt. w Ojcowie o 18 – o zdrowie i Boże bł. dla Jerzego z ok. imienin;
– 24 IV śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Irenę w rocz. śm. oraz Jacka Krawczyków;
– 25 IV czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Józefa Paczyńskich oraz za zm. z rodzin Paczyńskich, Gądków i Jelonkiewiczów;
– 26 IV pt. w Ojcowie
– o 14. – ślub: Katarzyna Szałkowska i Wojciech Urbanski;
– o 15.30 – ślub: Aleksandra Krawczyk i Damian Kulig;
– 27 IV w sob. o 13. w Grodzisku – chrzest Jana Kotalla; – o 17. w Grodzisku – o Boże bł. i zdrowie dla Jolanty i Romana z ok. 30 rocz. ślubu; – o 18. w Ojcowie – o Boże bł. i zdrowie dla rodziny;
– 28 IV w niedz.

– o 8. – za sp. Jadwigę Szafran w 3 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Zofię Siudy; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Igor Śmigla i Nina Schnotale;
– o 18 – o zdrowie i Boże bł. dla Pawła;
– o 12. – o zdrowie i Boże bł. oraz opiekę MB Nieustającej Pomocy dla syna Wojciecha.

Podziękowania.

Dziękuję bardzo serdecznie tym osobom, które przygotowały liturgię Triduum Paschalnego, dzięki czemu mogliśmy przeżyć głęboko te ostatnie dni. Dziękuję p. Annie Regelindzie i p. Grażynie za przygotowanie liturgii. Dziękuję p. Marii i p. Annie i p. Zofii za przygotowanie naszych kościołów w Ojcowie i Grodzisku na Święta Wielkanocne. Dziękuję też za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Wszystkim Parafianom i Gościom składam życzenia radości paschalnej. Niech Zmartwychwstały Pan oświeci swoim blaskiem Wasze życie, niech obdarzy pokojem i nadzieją nowego życia. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.