Ogłoszenia 24 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ps 103, z dzisiejszej liturgii słowa: „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy”.

Dzisiaj, obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Życia.
Podkreślamy nienaruszalną wartość życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jutro 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz do modlitwy w obronie życia poczętego. W poniedziałek, Msza św. w Ojcowie o godz. 17.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji:
W piątek 29 marca w Ojcowie: o 16.30 – Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. z nauką.
W sobotę 30 marca w Ojcowie: od godz. 16. do 17. – spowiedź św. W tym czasie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O 17. Msza św.
W niedzielę 31 marca Msze św. z nauką o godz. 8. i 10. w Ojcowie, i o 12. w Grodzisku.
Rozważania poprowadzi ks. dr Paweł Borto, wykładowca teologii w WSD w Kielcach i na KUL Jana Pawła II. Proszę o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Starajmy się tak zaplanować nasze zajęcia, abyśmy mogli wszyscy wziąć w nich udział.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 25 III pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 17. – za śp. Wiesławę Sawulę w 29 rocz. śm., zam. syn z rodziną;
– 26 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Helenę Bosak, zam. rodz. z Igołomi;
– 27 III śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Katarzynę Gądek, zam. mąż z żoną;
– 28 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Leokadię i Wacława Morawskich oraz o zdrowie dla rodziny;
– 29 III pt. w Ojcowie o 17. – 1) o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka; 2) – za śp. Balbinę Katarzyńską, Balbinę Mosurek i zma. z rodziny;
– 30 III sob. w Ojcowie o 17. – w int. Cecylii z ok. 80 rocz. urodzin, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 31 III w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. –1) o Boże bł., zdrowie i liczne łaski dla Grażyny z ok. imienin; 2) za śp. Józefa, Mariannę, Zbigniewa i zma. z rodziny oraz za Józefa Katarzyńskiego i Józefa Dońka;
– o 10. – 1) za śp. Sławomira Tarnówkę; 2) za śp. Józefa i Leokadię Tarnówków;
w Grodzisku
– o 12. – 1) za śp. Franciszka, Mariana i Stefanię Domagalskich; – 2) za śp. Helenę Kajca i Józefa Muzyka.

W Wielkim Poście zapraszam na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.30 do Ojcowa, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8 – na nabożeństwo „Gorzkich żali”.

Proszę o składanie dodatkowych ofiar na kwiaty do grobu Bożego. W ramach pomocy na dzieła Caritasu, możemy zakupić baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł: LGBT to droga do deprawacji dzieci i młodzieży. Przedstawiający stanowisko Episkopatu Polski w sprawie tzw. Kart LGBT.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam rozważanie: „Imperium sługi”. To kolejny artykuł z cyklu rozważań nad drogą krzyżową Jezusa Chrystusa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.