Ogłoszenia 10 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 11 III pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 12 III wt. w Ojcowie o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 13 III śr. w Grodzisku o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka; – 14 III czw. w Ojcowie o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 15 III pt. w Ojcowie o 17. – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 16 III sob. w Grodzisku o 16. – o Boże bł. i zdrowie dla Tymoteusza w 1 rocz. urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodziców; – o 17. w Ojcowie – w int. Leny w piątą rocz. urodzin o Boże bł. i zdrowie;
– 17 III w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Helenę Bosak, zam. córka Jadwiga z rodz..;
– o 10. – za śp. Józefa Synowca;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Zofię Gęsikowską Paw w 1 rocz. śmierci oraz za zmarłych rodziców, siostrę Marię i siostrzeńca Włodzimierza, zam. siostra z bratem.

W Wielkim Poście zapraszam na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.30 do Ojcowa.
Natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 8 – na nabożeństwo „Gorzkich żali”.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Niedziela polecam artykuł: Bezdomność jak wada serca. „W większości mężczyźni. Ludzie odrzucający niemal każdą pomoc. Lokatorzy tzw. miejsc niemieszkalnych. Rozmaitość losów, typów, charakterów”.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam rozważanie: „Co robić w nocy”. To pierwszy artykuł z cyklu rozważań nad drogą krzyżową Jezusa Chrystusa. Jest on zaproszeniem do refleksji nad drogą naszego życia.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.