Ogłoszenia 24 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Ty, dziecię, zwać się będziesz prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogi.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 27 VI – NMP Nieustającej Pomocy; – 28 VI – św. Ireneusza, bpa i męczennika; – 29 VI – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. 29 VI przypada też 10-ta rocz. powstania naszej Parafii. Zapraszam w tym dniu na modlitwę dziękczynną po Mszy św. o 18. w Ojcowie.

W ostatnią niedzielę w naszej parafii gościliśmy z wizytą kanoniczną Księdza Biskupa pomocniczego naszej diecezji Andrzeja Kaletę. Ksiądz Biskup spotkał się z mieszkańcami DPS św. Br. Alberta i wygłosił tam kazanie. Natomiast w Grodzisku, odprawił Msze św. i udzielił sakramentu bierzmowania czwórce młodzieży, a na koniec Mszy św. udzielił uroczystego błogosławieństwa dla dzieci. Wyrażamy Bogu wdzięczność za dar spotkania i umocnienia nas w wierze.

– 25 VI pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Bosaka;
– 26 VI wt. w Ojcowie o 18. – w int. Marianny Natkaniec o Boże bł. i zdrowie z ok. 75 rocz. urodzin, zam. dzieci;
– 27 VI śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Janinę i Mieczysława Jankowskich;
– 28 VI czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Cezarego Gawryjołka;
– 29 VI w pt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla dzieci i wnuków, zam. mama;
– 30 VI w sobotę
w Grodzisku o 13. – ślub Martyny Tomaszewskiej i Marcina Jońca;
w Ojcowie o 15. – ślub Pauliny Tracz i Edwarda Podolan;
w Ojcowie o 18. – Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł., opiekę Św. Rodziny i zdrowie dla Tomasza Żurowskiego z ok. rocz. urodzin i dla jego rodziny w 5 rocz. ślubu;
– 1 VII w niedzielę

– o 8. – za śp. Władysławę Ornat;
– o 10. – za śp. Andrzeja, Helenę Starczyńskich i Janinę Adamczyk, podczas Mszy św. chrzest przyjmie Maja Anastazja Jabłońska;
– o 18. za śp. Piotra i Teklę Natkaniec;
– o 12. za śp. Emilię, Władysława i Ryszarda Katarzyńskich; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Franciszek Knapik.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W tygodniku Niedziela polecam wywiad z o. Augustynem Pelanowskim o św. Józefie – postrachu duchów piekielnych, który nie rozczarował Boga, pt. Mężczyzna zbudował Bogu dom.
W Gościu Niedzielnym polecam artykuł: Odtrutka na antykatolicką propagandę. Wiele antykatolickich mitów deformuje myślenie kolejnych pokoleń. Rodney Stark, protestant, podjął ciekawą próbę odkłamania fałszywych twierdzeń na temat historii katolicyzmu.

Dziękuję jednej osobie za ofiarę na Prace w parafii w wysokości 700 zł i jednej rodzinie w wysokości 100 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli wakacje życzę Bożej opieki podczas wypoczynku oraz abyście w tym czasie pamiętały o modlitwie i niedzielnej Mszy św.