Ogłoszenia 1 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 3 VII – św. Tomasza Ap., święto; – 6 VII – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. – 5 VII – Z racji I-szego czwartku miesiąca, po Mszy św. o 18. w Ojcowie, adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o nowe powołania w Kościele. 6 VII – W I-szy piątek miesiąca, o 17.30 w Grodzisku, spowiedź święta, a po Mszy św. adoracja i modlitwa do Serca Jezusowego.

– 2 VII pn. w kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian, – w Ojcowie o 18. – o szczęśliwe dopracowanie do emerytury oraz o potrzebne łaski Boże i zdrowie dla Witolda;
– 3 VII wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Jana w 8 rocz. śm. i za Józefę Bąk, zam. córka Wanda z dziećmi;
– 4 VII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Andrzeja Domagalskiego, zam. koleżanki żony;
– 5 VII czw. w Ojcowie o 18. – w 4-tą rocz. ślubu Katarzyny i Łukasza, z podziękowaniem za opiekę Matki Bożej Częstochowskiej i z prośbą o błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego;
– 6 VII w pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Martę oraz o Boże bł. i zdrowie dla ojca Grzegorza, zam. synowie;
– 7 VII w sob. w Ojcowie o 14. – za śp. uczestników „Akcji Koppe” i w int. Ojczyzny; – o 18. w Grodzisku – za śp. Władysława Osaka w 2 rocz. śm.;
– 8 VII w niedzielę

– o 8. – za śp. Tadeusza Staronia w 20 rocz. śm.;
– o 10. – o Bożą pomoc, opiekę Matki Bożej i o zdrowie dla Stanisława;
– o 18. za śp. Włodzimierza Żurka, zam. córka z rodziną;
– o 12. za śp. Leszka Krzemienia w 25 rocz. śm., Wacława Wilka i Otylię w 20 rocz. śm.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
Tygodnik Niedziela rozpoczyna nowy cykl wakacyjnych wędrówek, dzisiaj Stambuł – jedyne miasto położone na dwóch kontynentach i od wieków tygiel kultur .
W Gościu Niedzielnym polecam: Wakacje z książkami – Co spakować do walizki?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Dzisiaj z okazji imienin pamiętajmy w modlitwie o ks. bpie pomocniczym naszej diecezji Marianie Florczyku.