1 maja 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Kolosan: „Wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 2 V – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła; – 3 V – Uroczystość NMP Królowej Polski; – 4 V – św. Floriana męczennika, patrona strażaków;
– 6 V – św. Ap. Filipa i Jakuba, święto; – 7 V – NMP Matki Łaski Bożej, święto;
– 8 V – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; – 9 V – Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, patrona Polski i naszej diecezji.
W kościele w Grodzisku uroczystość odpustowa.

Dziękuję serdecznie ks. prof. Andrzejowi Żądło za wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie naszej modlitwie w Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika, patrona naszej parafii.

Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej.
Codziennie, po wieczornej Mszy św. modlitwa litanijna do Matki Bożej. 6 maja z racji I-go piątku miesiąca spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.

– 2 V pn.  w Grodzisku o 18. – za śp. Stanisława Baranek w 8 rocz. śm., zam. zięć Marian ;
– 3 V wtorek

– o 8. – za Ojczyznę;
– o 10. – w int. dzieci Pawła, Adama i Alicji, o Boże bł. i opiekę Matki Bożej;
– o 18. – śp. Stanisławę, Władysława i Bogusława Cierpiałów;
– o 12. – w pewnej int.;
– 4 V śr. – w Ojcowie o 18. – za śp. Jadwigę Szafran;
– 5 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Balbinę i Franciszka Mosurków;
– 6 V pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę Rosę w 1 rocz. śm.;
– 7 V sob. w Ojcowie: – o 15. – ślub Barbary Kraus i Damiana Marchewka; – o 16.30 – ślub Kingi Walczak i Grzegorza Pyda; – o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Mirosławy w 60 rocz. urodzin, zam. mąż i dzieci;
– 8 V niedziela

– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego w 6 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Kazimierę i Stanisława Miodek oraz zm. Rodziców;
– o 18. – za śp. Stanisława Morawskiego, zm. Rodziców i zm. z rodz. Stolarskich;
– o 12. – za Parafian.

Wczoraj pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Jadwigę Szafran. Dziękujemy Panu Bogu za jej świadectwo życia, modlitwy i zaangażowania w życie parafii. Prosimy, aby Pan Bóg obdarzył ją łaską życia wiecznego.

Dzisiaj na porannej Mszy św. została poświęcona rzeźba św. Antoniego Padewskiego, którą ufundowały trzy rodziny. Bóg zapłać za ten dar dla naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. w Grodzisku będzie śpiewał Chór p. Grażyny Rodek naszej organistki, który też po Mszy św. wykona szereg pieśni i hymnów religijno – patriotycznych. Serdecznie zapraszam.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny przybliżają nam temat Ślubów Jasnogórskich i znaczenie prawdy, że Maryja jest naszą Królową.

Tradycyjnie w Ojcowie, w uroczystość odpustową św. Józefa Rzemieślnika błogosławimy kierowców i pojazdy. Kto chciałby, abym pobłogosławił jego pojazd, to po litanii do Matki Bożej i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem uczynię to.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.