Ogłoszenia 23 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: Napełniona Duchem Świętym Elżbieta powiedziała do Maryi: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy – 25 XII – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; – 26 XII w drugi dzień Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; – 27 XII – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; – 28 XII – święto św. Młodzianków Męczenników; – w I-szą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
Jutro kończymy czas Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Pana. Przed nami spotkanie przy wigilijnym stole i noc Narodzenia Pańskiego z Pasterką. Rozpoczynając wigilijną wieczerzę pamiętajmy, aby zacząć ją od przeczytania tekstu biblijnego o narodzeniu Jezusa Chrystusa i od modlitwy za bliskich, biednych i za zmarłych.
W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 24.XII zapraszam na Mszę św. Pasterzy:
na godz. 22. do kościoła w Grodzisku
na godz. 24. do Kaplicy „Na Wodzie” w Ojcowie.
W pierwszy i w drugi Dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym: o godz. 8. i 10. w Ojcowie i o godz. 12. w Grodzisku.

– 24 XII poniedziałek
– o 7. w kaplicy św. Br. Alberta – Msza św. roratnia;
– o 22. w Grodzisku – za śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich, Janinę i Wiesława Adamczyków;
– o 24. w Ojcowie – za Parafian;

– 25 XII wtorek

– o 8. – o zdrowie i Boże bł. na dalsze lata życia dla Danuty i Adama Żmudzkich w 45 rocz. ślubu, zam. dzieci;
– o 10. – za śp. Stanisława Siudy;
–o 12. za śp. Eugenię, Tadeusza i Zofię Lisickich;

– 26 XII środa

– o 8. – za śp. Bronisławę i Andrzeja oraz za zm. z rodziny;
– o 10. – za śp. Sławomira Tarnówkę;
– o 12. za śp. Józefa Zadęckiego w 20 rocz. śm.; w tym dniu błogosławimy owies;

– 27 XII czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Władysławę i Stanisława Adamczyków, Michalinę i Franciszka Pytel, Mariannę i Józefa Witek.; w tym dniu błogosławimy wino;
– 28 XII pt. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 29 XII sob. w Ojcowie o 13. chrzest – Weroniki Gumula oraz Pierce i Nicolas Wilson;
– 30 XII w niedzielę

– o 8. – za śp. Agatę, Jana i Jana Katarzyńskich oraz za zm. z rodziny;
– o 10. – o Boże bł. i zdrowie dla Marcelego w 1-szą rocz. urodzin;
– o 12. – za śp. Władysława i Kazimierza Dziedziców, Agnieszkę i Tomasza Parzniewskich.
Kto chciałby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, może przystąpić do spowiedzi – jeszcze dzisiaj od godz. 17. do 18. w kościele w Grodzisku oraz w poniedziałek, od godz. 17. do 18. w kościele w Grodzisku.

W drugi dzień Narodzenia Pańskiego ofiary składane na tacę są przeznaczone na pomoc dla KUL.

Dziękuję bardzo serdecznie osobom które przygotowały dekorację świąteczną kościoła w Grodzisku i w Kaplicy „Na Wodzie”.
Dziękuję za ofiary złożone na prace w parafii: 1 rodzinie w wysokości 200 zł i jednej osobie w wysokości 50 zł.
W minionym tygodniu w Grodzisku zostały zakończone prace montażowe przy barierach metalowych zabezpieczających nad urwiskami.

W Tygodniku Niedziela temat numeru: Tajemnice Bożego Narodzenia. Do wydania dołączono kalendarz z papieżem Franciszkiem oraz płytę z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego.
W Gościu Niedzielnym temat wydania: Narodził się Zbawiciel: Syn Boży stał się człowiekiem, by człowieka pojednać z Bogiem. Do numeru dołączono pięknie wydaną wkładkę z modlitwą wigilijną. Proszę zwrócić uwagę na cenę dzisiejszych gazet, bo jest wyższa niż zwykle.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.