7 lutego 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z dzisiejszej Ewangelii św. Łukasza:
Jezus rzekł do Szymona „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił. I wyciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.”

W tym tygodniu 10 lutego środą popielcową rozpoczniemy Wielki Post.

Okres Wielkiego Postu ma nas przygotować do przeżycia tajemnicy Paschalnej czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tym czasie będziemy uczestniczyć w drodze krzyżowej, w modlitwie Gorzkich Żali, w rekolekcjach, aby przez szczere nawrócenie i uczynki pokutne otrzymać dar nowego życia w Chrystusie.
W środę popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w Ojcowie o godz. 17.
W okresie Wielkiego Postu w piątki przed Mszą św. wieczorną o 16.30 będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W czwartek 11.02 – Wspomnienie NMP z Lourdes, w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Modlimy się o dar zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiąc. Podczas Mszy św. w Ojcowie o godz. 17. namaszczenie Olejem Chorych.

– 8 II pn. w Ojcowie o 17. – o szczęśliwą operację i zdrowie dla Kacpra oraz za śp. Kazimierza i Barbarę Srebnickich;
– 9 II wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Stefanię w rocz. śm. i Edwarda Kijaków, Eugenię i Bronisława Pietruszkę;
– 10 II śr. w Ojcowie o 17 – o łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu;
– 11 II czw. w Ojcowie o 17 – za chorych i cierpiących;
– 12 II pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariannę Pasternak;
– 13 II sb. w Grodzisku o 16. – w int. Jana Srebnickiego, o zdrowie i Boże bł. w 1-szą rocznicę urodzin;
– 14 II niedziela

– o 8. – 1) za Parafian;  2) za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów;
– o 10. – za śp. Irenę Walczowską, Ewę Madejską i za zm. z rodz. Gąkiewiczów;
– o 12. – za śp. Jana Kamińskiego i Adama Galasa.

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł ks. Marka Łuczaka o Lourdes – „Miejsce uzdrowień”. Natomiast w Tygodniku Gość Niedzielny temat numeru: „Ratuj duszę swoją” – Poradnik dla grzesznika.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i licznych łask Bożych.