Ogłoszenia 29 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła do Efezjan: „Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 31 VII – św. Ignacego Loyoli, kapłana; – 1 VIII – św. Alfonsa Marii Ligurie, bpa i dra Kościoła; – 4 VIII – św. Jana Marii Vianneya.

– 30 VII pn. w Ojcowie o 16. – za śp. Tadeusza Jasińskiego, zam. pracownicy OPN;
– 31 VII wt. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Klaudii i Michała z ok. 1 rocz. ślubu;
– 1 VIII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Annę w 1 rocz. śm. i w 13 rocz. śm. Mariana Półtoraków, zam. córka Halina z mężem;
– 2 VIII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Jasińskiego, zam. rodz. Bińczyckich;
– 3 VIII w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Krystynę Kornaś w 3 rocz. śm., zam. siostra z rodz.;
– 4 VIII w sob. w Ojcowie
– o 14.00 – ślub Anety Wójcikowskiej i Piotra Chwasta;
– o 15.30 – ślub Agaty Wareckiej i Łukasza Wino;
– 5 VIII w niedzielę

– o 8. – za śp. Wawrzyńca, Wojciecha i Mariannę Adamków;
– o 10. – za śp. Leokadię i Józefa Tarnówków;
– o 12. – za śp. Janinę i Tadeusza Leszczyńskich, Mariannę i Stanisława Skwarek, zam. wnuk z rodz.

Z racji 1-szego czw. miesiąca, 2 sierpnia, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. 3 sierpnia, z ok. 1-szego piątku miesiąca, od godz. 17.30 w Ojcowie spowiedź św., a po Eucharystii modlitwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, zapraszam.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka pieniędzy na operację lewej dłoni 11- miesięcznego dziecka, Amelii Szymczyk, z Olkusza. Dzisiaj też, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 12. w Grodzisku. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na prace remontowe w parafii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W Tygodniku Niedziela polecam wywiad z dr. Jarosławem Szarkiem prezesem IPN: „Wolność jest rzeczą wielką”.
W Gościu Niedzielnym polecam artykuł „Święta z sąsiedztwa” – o Chiarze Corbello Petrillo, 28 letniej Włoszce, która poświęciła swoje życie, by ratować synka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.