Ogłoszenia 17 czerwca 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 19 VI – św. Romualda, opata; – 21 VI – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; – 24 VI – uroczystość św. Jana Chrzciciela.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy z wizytą kanoniczną gościmy, Księdza Biskupa pomocniczego naszej diecezji Andrzeja Kaletę.
Ksiądz Biskup o godz. 10. spotka się z mieszkańcami DPS św. Br. Alberta i wygłosi kazanie, a o godz. 12. w Grodzisku, odprawi Msze św. i udzieli sakramentu bierzmowania czwórce młodzieży. Przed Mszą św. Ksiądz Biskup spotka się w kościele w Grodzisku z członkami Koła Różańcowego i grupą margerytek, a na koniec Mszy św. udzieli uroczystego błogosławieństwa dla dzieci. Wyrażamy Bogu wdzięczność za dar spotkania i umocnienia nas w wierze.

– 18 VI pn. w Ojcowie o 18. – z ok. 3 rocz. urodzin Nadii, o Boże bł. i zdrowie;
– 19 VI wt. Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta; – w tym dniu zapraszam na Mszę św. do Krakowa. O godz. 17. w kościele św. Andrzeja przy ul. Grodzkiej, Msza św. w ramach duchowego przygotowania do uroczystości 750-lecia śmierci bł. Salomei;
– 20 VI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Adolfa Błachno, zam. syn z rodziną;
– 21 VI czw. w Ojcowie o 18. – w int. Piotra w 3 rocz. urodzin, z podziękowaniem za opiekę MB Częstochowskiej, z prośbą o błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego i o zdrowie;
– 22 VI w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Bosaka;
– 23 VI w sob. w Ojcowie o 16. – ślub Niny Popielec i Macieja Kalke; – o 18. – za śp. Tomasza Kemona z ok. Dnia Ojca, zam. dzieci;
– 24 VI w niedzielę

– o 8. – za śp. Jana, Agatę, Jana Katarzyńskich, Jana Ochwata i Jana Bosaka;
– o 10. – za śp. Zofię Wawro w 7 rocz. śmierci oraz za Jana i Władysława Wawro; podczas Mszy św. chrzest Franciszka Gimenez – Filipowicza;
– o 18. za Parafian;
– o 12. za śp. Jana, Janinę, Wiesława Domagalskich i Michalinę Jankowską; po Mszy św. chrzest Jana Szymkowiaka.

23 VI przypada D. Ojca, pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W tygodniku Niedziela temat wydania: Męskie sprawy. Jestem tatą, to moja kariera.
W Gościu Niedzielnym temat wydania: Medialna mapa. W ciągu ostatnich kilku lat spadły nakłady prasy i skurczyły się jej dochody z reklam. Jakie będą tego konsekwencje, także dla mediów katolickich?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.