Ogłoszenia 11 marca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Jezus powiedział do Nikodema: „Jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak trzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.”

Wielkopostne rekolekcje będą miały miejsce w naszej parafii w Ojcowie w dniach 16-18 marca.
Początek rekolekcji w piątek Drogą Krzyżową o godz. 16.30. Spowiedź św. w sobotę od godz. 16.00 do 17.00, zakończenie w przyszłą niedzielę. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Jacek Pietruszka, dyr. Muzeum im. JPII w Wadowicach. Proszę o modlitwę o owocne przeżycie rekolekcji dla nas i o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty.
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu w Ojcowie o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 8. rano.

– 12 III pn. o 7. rano w kaplicy Św. Brata Alberta – w int. Parafii; – o 17. w Ojcowie – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 13 III wt. w grodzisku o 18. – za śp. Danutę Opalską;
– 14 III śr. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 15 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Wiesława Kalińskiego;
– 16 III pt. w Ojcowie o 17. – 1) za śp. Carlo Maniscalco i jego rodziców oraz za śp. Józefa Wardyńskiego; 2) o uzdrowienie Aleksandra, zam. mama;
– 17 III sob. w Ojcowie o 17. – 1) za śp. Kazimierę i Stanisława Miodek; – 2) za śp. Zbigniewa, Józefa i Mariannę Kasprzyków oraz za śp. Józefa Dońka;
– 18 III w niedzielę
– o 8. – 1) za Parafian; – 2) za śp. Józefa Synowiec;
– o 10. – 1) za śp. Józefa Mosurek; 2) za śp. Kazimierza i Władysława Dziedziców, Mariannę, Józefa i Wacława Madejów;
– o 12. – 1) za śp. Wiesławę Sowula w 28 rocz. śm., zam. syn z żoną; – 2) za śp. Kazimierza, Janinę, Kazimierza, Anielę i Władysława Grudnik.

13 – marca przypada piąta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu św. wypraszając potrzebne dary Ducha Świętego.

Proszę o dodatkowe ofiary na zakupienie kwiatów do Grobu Pańskiego.
Dzisiaj też możemy nabyć baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas.

W najnowszej Niedzieli m.in. – Niezłomna wiara żołnierzy niezłomnych. Gdy brakowało nadziei, ich jedynym orężem była wiara. – Żeby dusza odżyła – o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Zostanie zorganizowana w 15 państwach, na 562 wyznaczonych trasach, wyjdzie nocą ok. 100 tyś osób.
W najnowszym Gościu Niedzielnym temat numeru: – „Niedziela wolna i nasza.” Ograniczając handel w niedzielę, robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.