Ogłoszenia 17 grudnia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Słowo życia z 1-go Listu św. Pawła Ap. do Tesaloniczan: „Bracia: Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.”

Dzisiaj kończymy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję bardzo serdecznie ks. dr. Janowi Jagiełce, za poprowadzenie adwentowych rozważań. Dziękuję wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Jeśli ktoś chciały jeszcze przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, to zapraszam w tygodniu do Ojcowa. Spowiedź św. przed wieczorną Mszą św.  Rozpoczynając wigilijną wieczerzę pamiętajmy, aby zacząć ją od przeczytania tekstu biblijnego o narodzeniu Jezusa Chrystusa i od modlitwy za biednych i za zmarłych.

Msza św. w noc Narodzenia Pańskiego, Pasterka, – 24 XII
– w Grodzisku o godz. 22.
– w Ojcowie o godz. 24.
W drugi dzień świąt, Msze św. w porządku niedzielnym.
Serdecznie zapraszam.

– 18 XII pn. w Smardzowicach o 11. – Msza św. pogrzebowa br. Józefa, albertyna;
– 19 XII wt. w Ojcowie o 16. – za śp. Jana Glanowskiego, zam. pracownicy OPN;
– 20 XII śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Janinę Buczek w 2 rocz. śm., zam. mąż z rodziną;
– 21 XII czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Tomasza Mosurka i za zm. z rodziny;
– 22 XII pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jana Glanowskiego, zam. Ojcowianie;
– 23 XII sb. w Ojcowie o 17. – w int. dobroczyńców naszej Parafii;
– 24 XII w niedzielę

– o 8. – o zdrowie i Bożą opiekę dla Franciszka w 1 rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla rodziny; – o 10. – z ok. 70 rocz. urodzin Adama o zdrowie i Boże bł. na dalsze lata życia;
– o 24  – za Parafian.

– o 12. – w int. Adama i Wiesławy Sawula o zdrowie i potrzebne łaski, zam. syn z żoną;
– o 22. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich, Janinę i Wiesława Adamczyków;

Dziękuję za ofiarę złożoną w zeszłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie w wysokości 338 zł.
Proszę o pomoc w przystrojeniu kościołów na święta; dzisiaj od godz. 14.30 w Grodzisku, a jutro od 10. w Ojcowie.

W tygodniku Gość Niedzielny temat numeru: „Zamiana premiera” jakim premierem była Beata Szydło, a jakim będzie Mateusz Morawiecki?
W tygodniku Niedziela – czuwanie adwentowe: Duch Jezusa a duch świata.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.