Ogłoszenia 19 listopada 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Tesaloniczan: „Wy wszyscy jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– dzisiaj wspominamy bł. Salomeę, dziewicę i pierwszą polską klaryskę, Patronkę naszej parafii; – 20 XI – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; – 21 XI – Ofiarowanie NMP; -22 XI – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; – 24 XI – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy;  – 26 XI – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Dzisiaj też obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

– 20 XI pn. w Ojcowie o 17. – za zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 21 XI wt. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 22 XI śr. w Grodzisku o 17. – o zdrowie i potrzebne łaski dla p. Grażyny Rodek z ok. wspomnienia patronki śpiewu i muzyki kościelnej św. Cecylii;
– 23 XI czw. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 24 XI pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Tadeusza Boronia, zam. rodzina Machników;
– 25 XI sb.
– w Grodzisku o 15. Msza św. i chrzest Eweliny Simionescu;
– w Ojcowie o 17 – z ok. 10 rocz. ślubu Katarzyny i Artura, o potrzebne łaski w dalszym życiu małżeński i o Boże bł. dla rodziny;
– 26 XI w niedzielę

– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego;
– o 10. – za śp. Cecylię Ptasińską, zam. syn z synową;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla p. Andrzeja Muzyka;

Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszej uroczystości ku czci Bł. Salomei, patronki naszej parafii.
Obecność i wspólna modlitwa na uroczystościach parafialnych budują tę wspólnotę. Dziękuję za śpiew podczas liturgii chórowi Laetus Cantus pod dyrekcją p. Grażyny Rodek. Dziękuję za złożone ofiary na renowację ambony w Grodzisku.

Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie w wysokości 372 zł.

W tygodniku Gość Niedzielny: – „Oto człowiek. Nie można uczcić Chrystusa Króla Wszechświata, dopóki nie uczci się Go w ubogich.” –  „Najważniejsza jest wierność.” O wierności i uzdrawiającej obecności Boga – rozmowa z abp. Filadelfii Charles J. Chaput.
Temat numeru tygodnika Niedziela: „Biedni nie są problemem. Miłujmy nie słowem ale czynem.”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.