Ogłoszenia 30 lipca 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Rzymian: „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według Jego zamysłu.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 31VII – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; – 1VIII – św. Alfonsa Marii Liguri, bpa i dra Kościoła; – 4VIII – św. Jana Marii Vianneya, kapłana; – 6VIII – Święto Przemienienia Pańskiego.

– 31VII pn. w Ojcowie o 18.  – int. wolna;
– 1VIII wt. – w Ojcowie o 18. – za śp. Janinę i Tadeusza Leszczyskich, Mariannę i Stanisława Skwarek, zam. wnuk z rodziną;
– 2VIII śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Franciszka, Agatę i Franciszka Jankowskich;
– 3VIII czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i liczne łaski dla Wojtusia Madeja w 5 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 4VIII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Piotra, Katarzynę i Teklę Natkaniec;
– 5VIII w sb.
– o 15. w Ojcowie – ślub Izabeli Marczyk i Maksymiliana Kucińskiego;
– o 17. w Grodzisku – o zdrowie, Boże bł. i liczne łaski dla Adolfa Wiewióry w 80-rocz. urodzin;
– 6VIII w niedzielę

– o 8. – za śp. Katarzynę, Piotra i Mieczysława Cupiałów;
– o 10. – za śp. Leokadię i Józefa Tarnówków;
– o 12.  – o zdrowie i Bożą opiekę dla Karolinki Kijak w 10 rocz. urodzin oraz dla Martynki, Wiktorii i ich rodziców.

3 sierpnia w czwartek, po Mszy św., adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele. W piątek, z racji I-go piątku miesiąca, spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.30, a po Mszy św. adoracja i modlitwa do Serca Jezusowego. W sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam.

Trwają prace remontowe związane z wymianą poszycia dachu Kaplicy „Na Wodzie”
oraz prace renowacyjne przy Ogrójcu w Grodzisku i tynkowanie zakrystii. Dziękuję za modlitwę w tej intencji i za pomoc finansową na ten cel jednej rodzinie w wysokości 500 zł. Zachęcam też do kupna książki o Kaplicy „Na Wodzie”, która mówi o historii tej świątyni, a która jest cegiełką na prace remontowe.

W najnowszej Niedzieli: – Temat numeru: książę William i księżna Kate w Polsce. Sekrety Książęcej rodziny.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego temat numeru – co dalej z sądami. Polskie sądownictwo wymaga reformy. Jaki ostatecznie przyjmie ona kształt?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.