Ogłoszenia 9 lipca 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 11VII – św. Benedykta opata, patrona Europy, święto; – 12VII – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika; – 13VII – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; – 15 VII – św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła. 13 lipca po Mszy św. w Grodzisku o 18. Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową i procesją, zapraszam.

– 10VII pn. w Ojcowie o 18.  – za śp. Janinę i Eugeniusza Głodów oraz Kazimierza Gądka, zam. wnuczki;
– 11VII wt. – w Ojcowie o 18. – za wstawiennictwem św. Benedykta w int. rodziny o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski;
– 12VII śr. w Grodzisku o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Franciszka w rocz. chrztu św.;
– 13VII czw. w Grodzisku o 18. – o zdrowie i liczne łaski dla Witolda w 1 rocz. urodzin i dla Wery w 3 rocz. urodzin;
– 14VI pt. w Ojcowie o 18. – przez wstawiennictwo św. Józefa w Bogu wiadomej intencji;
– 15VII w sobotę
– o 13. w Grodzisku – ślub Anny Dudek i Karola Morawskiego;
– o 13.30 w Ojcowie – ślub Magdy Gruca i Karola Śmigla;
– o 15. w Ojcowie – ślub Anny Kabata i Łukasza Piżucha;
– 16VII w niedzielę

– o 8. – za śp. Jacka Grzybowskiego oraz za jego zm. rodziców i dziadków, zam. Ojcowianie;
– o 10. – za śp. Włodzimierza Żurka; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Zuzanna Ostachowska;
– o 18. – za śp. Czesława i Władysławę Ornat;
– o 12. – o zdrowie i liczne łaski dla Daniela w 18 rocz. urodzin, zam. rodzice.

Rozpoczęliśmy prace związane z wymianą poszycia dachu Kaplicy „Na Wodzie”.

Proszę o modlitwę w tej intencji oraz o pomoc finansową na ten cel.

W najnowszej Niedzieli: – Temat numeru: Prezydent Trump w Warszawie; – „Garstka” w świętym mieście islamu. Turcja – ziemia, na której niegdyś kwitło chrześcijaństwo.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Skazani na Amerykę. Bardzo ważne wizyty prezydentów Stanów Zjednoczonych w Polsce. – Znów ostatni gasi światło. O Polakach w Wielkiej Brytanii po brexicie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.