Ogłoszenia 3 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.”

Trwamy w czasie Wielkiego Postu. Przez modlitwę, post i jałmużnę, przez rekolekcje, nawrócenie i spowiedź, chcemy odnowić naszą więź przyjaźni z Bogiem.
W piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 w Ojcowie – nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 8. – nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszam.

Nasze rekolekcje wielkopostne dobiegają końca. Dziękuję serdecznie ks. Zygmuntowi, za ich poprowadzenie. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas, aby w nich wziąć udział.

W tym tygodniu wspominamy: – 4 III – św. Kazimierza Królewicza; – 8 III – św. Jana Bożego, zakonnika; – 9 III – św. Franciszki Rzymskiej, zakonnicy.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 4 III pn. w Grodzisku o 17. – za śp. Kazimierza i Władysława Dziedziców;
– 5 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Lucynę Glanowską, zam. Barbara Baster;
– 6 III śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Mirosławy z ok. rocz. urodzin, zam. córka Karolina;
– 7 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Lucynę Glanowską, zam. Pracownicy OPN;
– 8 III pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Stanisława Boronia – w 20 rocz. śm., Agatę – w 16 rocz. śm., Marię Żołnę – w 5 rocz. śm. i Stanisława Żołnę, zam. Bogumiła z rodz.;
– 9 III sob.: – w Ojcowie o 17. – za śp. Krystynę;
– 10 III w niedzielę
w Ojcowie

– o 8 – za śp. Jana, Agatę, Jana, Jadwigę i Mikołaja Katarzyńskich oraz za zm. z rodziny;
– o 10. – za śp. Mieczysława – w 9 rocz. śm. i Anielę Sroków;
w Grodzisku
– o 12. – o Boże bł., dary Ducha Świętego i zdrowie dla Alicji z ok. 18 rocz. urodzin, zam. rodzice z rodzeństwem.
Planowana Msza za śp. Janusza Woszczka z godz. 12., zostanie odprawiona w dniu 24.03 o godz. 8 w Ojcowie. Przepraszam za zmianę.

Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na misje w wysokości 655 zł. Bóg zapłać.
Od przyszłej niedzieli będzie można zakupić baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Diecezjalną. Proszę też o dodatkowe ofiary na kwiaty do grobu Bożego.

Zapraszam osoby zainteresowane na katechezy przedmałżeńskie w dniach 15 do 17 marca. Szczegóły w ogłoszeniach w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Historia robiona na szaro. O niszczeniu polskiej pamięci historycznej w nowym programie nauczania.
W tygodniku Niedziela: Ziemia Święta płonie. O niszczeniu Palestyny i mordzie na jej mieszkańcach.

Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet wszystkim Paniom oraz wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.