Ogłoszenia 4 lutego 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z 1-go Listu św. Pawła Ap. do Koryntian: „Bracia: Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi bowiem, gdybym nie głosił Ewangelii!”

W liturgii Kościoła nowego tygodnia wspominamy: – 5 II – św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu poświęcenie wody i chleba ku czci św. Agaty; – 6 II – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; – 10 II – św. Scholastyki, dziewicy. W związku z tym, że wspomnienie MB z Lourdes i Światowy Dzień Chorego przypadają w przyszłą niedzielę, dlatego zapraszam osoby starsze i chore na liturgię dzień wcześniej, w sobotę 10 lutego, na godz. 17. do kościoła w Grodzisku. W czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 5 II pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Jana Wachulca, zam. Teresa i Grzegorz Socha z rodziną;
– 6 II wt. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 7 II śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Jana Wachulca, zam. rodz. Rosów z Krasieńca;
– 8 II czw. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 9 II pt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Bartosza w 18 rocz. urodzin, zam. rodzice i siostra;
– 10 II sob.: – w Ojcowie o 13. – chrzest Jeremi Wilka; – w Grodzisku o 17. – za śp. Marię Odrobińską oraz za chorych i cierpiących;
– 11 II w niedzielę
w Ojcowie

– o 8 – o Boże bł. i opiekę MB dla Genowefy z ok. 80 rocz. urodzin;
– o 10. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Życie konsekrowane. Jak usłyszeć wezwanie Boga do życia zakonnego i kapłańskiego oraz jak na nie odpowiedzieć?
W tygodniku Niedziela polecam artykuł o tzw. pigułce „dzień po”: Nieetyczne, niebezpieczne, bez recepty. Niebezpieczne decyzje rządu dla zdrowia kobiet.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.