Ogłoszenia 21 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: Jezus mówił: “Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

Dzisiaj obchodzimy po raz piąty Niedzielę Słowa Bożego, pod hasłem: “Biblia w rodzinie”. Natomiast do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech lektura Pisma świętego, modlitwa i dążenie do jedności doprowadzi nas do umocnienia więzi wiary w Kościele.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; – 24 I – św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła, patrona pracowników mediów; – 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; – 26 I – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Dzisiaj też obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwie i bądźmy wdzięczni za wszelkie dobro.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 22 I pn. w Grodzisku o 17. – za śp. Jana Wachulca, zam. Janina i Paweł Chwastowie z rodz.;
– 23 I wt. w Kaplicy Św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie: o 17. – za śp. Teresę Burek;
– 24 I śr. w Grodzisku o 17 – za śp. Jana Wachulca, zam. Stanisława z rodz.;
– 25 I czw. – w Ojcowie o 17. – za śp. Teresę Burek;
– 26 I pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Teresę Burek;
– 27 I sob.: – w Ojcowie o 17. – za śp. Filipa z ok. 18 rocz. urodzin;
– 28 I w niedzielę
w Ojcowie

– o 8 – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Jolanty i jej rodziny;
– o 10. – za śp. Jerzego Łukasika w 2 rocz. śm.;
w Grodzisku
– o 12. – w 80 rocz. urodzin Stanisławy, o Boże bł. i zdrowie na dalsze lata z podziękowaniem za wychowanie i troskę, zam. dzieci.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Powierzyć, nie oddać. Czy decyzja o umieszczeniu rodzica w placówce opiekuńczej oznacza naruszenie czwartego przykazania?
W tygodniku Niedziela, w części – treści wiary: O rodzinie, postach i zwątpieniu. Szukanie odpowiedzi na kartach Biblii.

Z całego serca dziękuję za spotkania kolędowe w Państwa domach, za wspólną modlitwę i złożone ofiary na potrzeby parafii. Ważne jest budowanie więzi wspólnotowych przez udział w modlitwie Kościoła, ale też przez spotkania.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.